Podstawowe i darmowe aplikacje PORTABLE, które musisz mieć

Strona głównaPodstawowe i darmowe aplikacje PORTABLE, które musisz mieć
15.03.2009 13:00
Podstawowe i darmowe aplikacje PORTABLE, które musisz mieć
Adam Kaczmarek
Adam Kaczmarek

Jak pożyteczne są 'przenośne' aplikacje nie trzeba chyba mówić. Nie musimy ich instalować, tylko po prostu trzymamy je na naszych pendrive'ach i uruchamiamy jednym kliknięciem. W jakie podstawowe aplikacje powinien zaopatrzyć się każdy z nas?

bESEWJJx

Jak pożyteczne są 'przenośne' aplikacje nie trzeba chyba mówić. Nie musimy ich instalować, tylko po prostu trzymamy je na naszych pendrive'ach i uruchamiamy jednym kliknięciem. W jakie podstawowe aplikacje powinien zaopatrzyć się każdy z nas?

ClamWin Portable jest popularnym programem antywirusowym. Teraz gdziekolwiek będziesz się znajdował i pracował na jakimkolwiek komputerze będziesz wiedział, że twoje dane są zabezpieczone. Firma dość często uaktualnia bazy danych wirusów.

CCleaner Portable jest darmowym narzędziem do "optymalizacji". Usuwa nieużywane i tymczasowe pliki z systemu, pozwalając Windowsowi pracować znacznie szybciej i wydajniej zwiększając ilość wolnego miejsca na dysku. Zaletą programu jest to, że dział bardzo szybko.

bESEWJJz

Pidgin Portable jest jednym z najlepszych komunikatorów Internetowych. Posiada dobrze rozbudowany interfejs, dużą ilość opcji konfiguracyjnych, pozwala łączyć się z największymi sieciami jak Gadu-Gadu, AOL, Yahoo, MSN, ICQ i Jabber.

Mozilla Firefox 3 Portable Edition - tutaj nie potrzeba komentarza. Najnowsza wersja przeglądarki od Mozilli w wersji portable.

KeePass Portable to narzędzie do zarządzania hasłami w bezpieczny sposób. Baza haseł chroniona jest algorytmami AES-256 i Twofish więc nie musisz się bać, że ktokolwiek uzyska dostęp do twoich danych.

OpenOffice.org Portable to znany, darmowy pakiet narzędzi biurowych zawierający edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny, narzędzie do prezentacji i bazy danych. Alternatywa dla Microsoft Office.

bESEWJJF

Sumatra PDF Portable to super lekka, darmowa i szybka przeglądarka plików PDF napisana przez Polaka Krzysztofa Kowalczyka.

[url=http://portableapps.com/apps/music_video/vlc_portable]

VLC Media Player Portable[/url] to jeden z najbardziej popularnych i najlepszych odtwarzaczy multimediów. W nim zawsze filmy działają bez problemów.

7-Zip Portable to naprawdę świetne narzędzie do kompresji. Idealnie radzi sobie z różnymi archiwami 7z, ZIP, GZIP, BZIP2, TAR, RAR oraz plikami instalatorów, których np. WinRAR nie otworzy.

bESEWJJG

Spybot - Search & Destroy Portable ? to darmowy program do usuwania różnego rodzaju spyware?u. Dobrze działa nawet na starych systemach Windows 98/ME.

Udostępnij:
bESEWJJJ
Komentarze (0)
bESEWJKv