Podstawowe i darmowe aplikacje PORTABLE, które musisz mieć

Podstawowe i darmowe aplikacje PORTABLE, które musisz mieć15.03.2009 13:00
Podstawowe i darmowe aplikacje PORTABLE, które musisz mieć
Adam Kaczmarek

Jak pożyteczne są 'przenośne' aplikacje nie trzeba chyba mówić. Nie musimy ich instalować, tylko po prostu trzymamy je na naszych pendrive'ach i uruchamiamy jednym kliknięciem. W jakie podstawowe aplikacje powinien zaopatrzyć się każdy z nas?

Jak pożyteczne są 'przenośne' aplikacje nie trzeba chyba mówić. Nie musimy ich instalować, tylko po prostu trzymamy je na naszych pendrive'ach i uruchamiamy jednym kliknięciem. W jakie podstawowe aplikacje powinien zaopatrzyć się każdy z nas?

ClamWin Portable jest popularnym programem antywirusowym. Teraz gdziekolwiek będziesz się znajdował i pracował na jakimkolwiek komputerze będziesz wiedział, że twoje dane są zabezpieczone. Firma dość często uaktualnia bazy danych wirusów.

CCleaner Portable jest darmowym narzędziem do "optymalizacji". Usuwa nieużywane i tymczasowe pliki z systemu, pozwalając Windowsowi pracować znacznie szybciej i wydajniej zwiększając ilość wolnego miejsca na dysku. Zaletą programu jest to, że dział bardzo szybko.

Pidgin Portable jest jednym z najlepszych komunikatorów Internetowych. Posiada dobrze rozbudowany interfejs, dużą ilość opcji konfiguracyjnych, pozwala łączyć się z największymi sieciami jak Gadu-Gadu, AOL, Yahoo, MSN, ICQ i Jabber.

Mozilla Firefox 3 Portable Edition - tutaj nie potrzeba komentarza. Najnowsza wersja przeglądarki od Mozilli w wersji portable.

KeePass Portable to narzędzie do zarządzania hasłami w bezpieczny sposób. Baza haseł chroniona jest algorytmami AES-256 i Twofish więc nie musisz się bać, że ktokolwiek uzyska dostęp do twoich danych.

OpenOffice.org Portable to znany, darmowy pakiet narzędzi biurowych zawierający edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny, narzędzie do prezentacji i bazy danych. Alternatywa dla Microsoft Office.

Sumatra PDF Portable to super lekka, darmowa i szybka przeglądarka plików PDF napisana przez Polaka Krzysztofa Kowalczyka.

[url=http://portableapps.com/apps/music_video/vlc_portable]

VLC Media Player Portable[/url] to jeden z najbardziej popularnych i najlepszych odtwarzaczy multimediów. W nim zawsze filmy działają bez problemów.

7-Zip Portable to naprawdę świetne narzędzie do kompresji. Idealnie radzi sobie z różnymi archiwami 7z, ZIP, GZIP, BZIP2, TAR, RAR oraz plikami instalatorów, których np. WinRAR nie otworzy.

Spybot - Search & Destroy Portable ? to darmowy program do usuwania różnego rodzaju spyware?u. Dobrze działa nawet na starych systemach Windows 98/ME.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)