Podsumowanie minionego tygodnia [03.11-09.11.2008]

Podsumowanie minionego tygodnia [03.11-09.11.2008]09.11.2008 18:00
Paweł Cebula

Jak zwykle w sobotnie popołudnie proponuję Wam lekturę przeglądu najciekawszych informacji z ubiegłego tygodnia. Będzie dużo o Firefoksie, Gmailu, YouTube'ie i nadchodzącym następcy Visty - Windows 7.

 • Tłumaczenie napisów w YouTube już dostępne!(http://vbeta.pl/2008/11/02/tlumaczenia-napisow-w-youtube-juz-dostepne/)W sierpniu w YouTube’ie pojawiła się opcja pozwalająca na dodawanie napisów i tytułów do klipów wideo. Miało to pomóc twórcom różnych nagrań w dotarciu do jak najszerszego grona użytkowników. Teraz dostępna jest opcja, która umożliwia dokonywanie tłumaczeń dodawanych napisów.
 • Microsoft przygotowuje aktualizację Windows Update(http://vbeta.pl/2008/11/03/microsoft-przygotowuje-aktualizacje-windows-update/)Microsoft przygotowuje powoli aktualizację modułu Windows Update. Nowa wersja tego elementu ma sprawować się znacznie lepiej niż dotychczasowa, oferując np. możliwość jednoczesnego pobierania ponad 80 różnych łatek.
 • Czego na pewno nie będzie w Windows 7(http://vbeta.pl/2008/11/03/czego-na-pewno-nie-bedzie-w-windows-7/)W ciągu ostatnich kilku dni wszędzie jest pełno informacji dotyczących Windows 7. Wiadomo już, co będzie na pewno – nowy pasek zadań, poprawione zachowanie okien, mniej denerwujący UAC (User Account Control). Czego na pewno nie będzie standardowo w tym systemie?
 • Gmail wzbogaci się o listę To-Do(http://vbeta.pl/2008/11/04/gmail-wzbogaci-sie-o-liste-to-do/)Google ostatnimi czasy nie przestaje mnie zaskakiwać. Niedawno mieliśmy informację o nowych gadżetach do Gmail Labs. Zdawałoby się, że po takiej porcji nowości, przyjdzie nam długo poczekać na kolejne zmiany. Nic bardziej mylnego. Właśnie nadchodzi coś, co pewnie niektórzy użytkownicy Gmaila (niekorzystający z Firefoksa) powitają z radością, a mianowicie Remember The Milk (RTM).
 • 3 miliardy zdjęć w serwisie Flickr.com(http://vbeta.pl/2008/11/05/3-miliardy-zdjec-w-serwisie-flickrcom/)Yahoo! ma powody do radości - wszystko dzięki serwisowi Flickr w którym znajdują się już ponad trzy miliardy zdjęć i widać, że rozrasta się on w sposób bardzo dynamiczny. W ciągu niespełna roku na Flickr’ze przybył ponad miliard fotografii.
 • Tryb prywatnego przeglądania sieci w Firefoksie 3.1 z bliska(http://vbeta.pl/2008/11/05/tryb-prywatnego-przegladania-sieci-w-firefoksie-31-z-bliska/)Jakiś czas temu wspominaliśmy o tym, że w Firefoksie 3.1 pojawi się prywatnego przeglądania sieci – znany bardziej jako „tryb porno”. Korzystając z okazji jaką daje „nightly build” Firefoksa 3.1 przyjrzymy się nieco dokładniej tej funkcji.
 • 20% internautów korzysta z Firefoksa(http://vbeta.pl/2008/11/05/20-internautow-korzysta-z-firefoksa/)Z Firefoksa korzysta coraz więcej osób, a procentowy udział przeglądarki zależy w dużym stopniu od określonego kraju – w jednych jest to kilkanaście procent, a w innych kilkadziesiąt. Jeżeli jednak chodzi o globalny zasięg przeglądarki, to Mozilli udało się przekroczyć kolejną barierę.
 • Pełne filmy z Hollywood na YouTube(http://vbeta.pl/2008/11/07/pelne-filmy-z-hollywood-na-youtube/)Już wkrótce YouTube może oferować na swoich stronach popularne filmy z Hollywood publikowane legalnie i w całości.
 • Big Stage, czyli wklej siebie w filmy(http://vbeta.pl/2008/11/07/big-stage-czyli-wklej-siebie-w-filmy/)6 listopada nastąpiło oficjalne otwarcie serwisu Big Stage, który oferuje możliwość wklejenia swojej twarzy we fragmenty filmów, a następnie rozesłanie ich znajomym.
 • Coraz więcej spamu, coraz więcej wirusów(http://vbeta.pl/2008/11/07/coraz-wiecej-spamu-coraz-wiecej-wirusow/)Każdego w zasadzie poranka, zanim uda mi się na spokojnie usiąść do pracy, odbieram codzienną porcję spamu. Czasami kilka sztuk, czasami kilkanaście - nie mam jednak najmniejszych wątpliwości co do tego, że najnowszy raport Panda Security przedstawia “najprawdziwszą prawdę”… zgodnie z nim bowiem ponad 90% odbieranych w firmach e-maili stanowi spam.
 • Windows 7 Szybszy start i dłuższa praca na baterii?(http://vbeta.pl/2008/11/07/windows-7-szybszy-start-i-dluzsza-praca-na-baterii/)Rezultat pracy programistów nad Windows 7 jako pierwsi najbardziej odczują użytkownicy nowych laptopów, bo możemy być pewni, że po premierze, znakomita większość z nich będzie miała na pokładzie właśnie ten system. Co Microsoft zrobi dla użytkowników laptopów?
 • Premiera Windows 7 jeszcze w 2009 roku?(http://vbeta.pl/2008/11/08/premiera-windows-7-jeszcze-w-2009-roku/)Doskonale pamiętamy kilkukrotne przekładanie daty premiery Windowsa Visty, Microsoft dlatego też od chwili rozpoczęcia pracy nad “Siódemką” raczej oszczędnie wypowiada się odnośnie daty premiery nowego systemu. Mimo to, ostatnio padł jednak bardziej konkretny termin.
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)