Podsumowanie minionego tygodnia [11.08-17.08.2008]

Podsumowanie minionego tygodnia [11.08-17.08.2008]

Paweł Cebula
17.08.2008 16:00
  • Prokurator zarządził blokadę The Pirate Bay we Włoszech(http://vbeta.pl/2008/08/10/prokurator-zarzadzil-blokade-the-pirate-bay-we-wloszech/)Część Włochów nie kryje niezadowolenia z powodu ograniczenia dostępu do trakcera The Pirate Bay. Wszyscy krajowi dostawcy usług internetowych, zostali zmuszeni do zablokowania możliwości łączenia się zarówno ze stroną internetową jak i trakcerem Zatoki Piratów - wszystko za sprawą decyzji prokuratora.
  • Spraw, aby Vista była mniej irytująca(http://vbeta.pl/2008/08/11/spraw-aby-vista-byla-mniej-irytujaca/)Pierwszy mój kontakt z Vistą (właściwie z Longhornem, bo jeszcze nie była znana oficjalna nazwa następcy XP) miałem jeszcze w trakcie testów wersji beta. Wszystko wyglądało obiecująco, plus kolejne zapowiedzi ze strony Microsoftu o wprowadzeniu WinFS i kilku innych “ficzerów”. Niestety, później okazało się, że Vista tak naprawdę to taki Windows XP, w nieco ładniejszym opakowaniu, za to ze sporą ilością irytujących dodatków. My za to spróbujemy Wam pokazać jak sprawić, aby Vista była mniej irytująca i dało się na niej swobodnie pracować.
  • uTorrent 1.8 dostępny po roku oczekiwania(http://vbeta.pl/2008/08/12/utorrent-18-dostepny-po-roku-oczekiwania/)Pracę nad przygotowaniem i wydaniem bardzo lekkiego i lubianego klienta sieci BitTorrent - uTorrent w wersji 1.8 trwały ponad rok. Jednak przyglądając się liście zmian (szczególnie liczbie usuniętych błędów) staje się jasne, dlaczego trwało to tak długo.
  • RikReader - lepszy czytnik RSS w IE7(http://vbeta.pl/2008/08/12/rikreader-lepszy-czytnik-rss-w-ie7/)Osoby, które korzystają z Windows Vista z pewnością wiedzą, że system ten dostarcza specjalną platformę, która pozwala na subskrybowanie kanałów RSS. Nie należy on jednak do najwygodniejszych i najfunkcjonalniejszych aplikacji. Jeśli jesteś zdeterminowany do korzystania z tego typu aplikacji wbudowanej w system i IE7 to powinieneś zainteresować się aplikacją o nazwie RikReader.
  • AlleUslugi.pl zawieszają działalność(http://vbeta.pl/2008/08/13/alleuslugipl-zawieszaja-dzialalnosc/)Okazuje się, że podejrzenia odnośnie wyglądu AlleUslugi.pl były uzasadnione. Prawnicy QXL Poland uznali, że podobieństwo między serwisem AlleUslugi.pl a np. Allegro.pl jest zbyt duże.
  • Fire Eagle - usługa lokalizacyjna Yahoo!(http://vbeta.pl/2008/08/15/fire-eagle-usluga-lokalizacyjna-yahoo/)Yahoo! udostępniło oficjalnie usługę lokalizacyjną Fire Eagle, która przez ostatnie miesiące była intensywnie testowana. Wiadomo już, że różnego rodzaju aplikacje mają zacząć współpracę z tą usługą lokalizacyjną, uatrakcyjniając ją tym samym.
  • Gadu-Gadu obchodzi 8 urodziny(http://vbeta.pl/2008/08/15/gadu-gadu-obchodzi-8-urodziny/)W dniu dzisiejszym, Gadu-Gadu obchodzi 8. urodziny. Aktualnie z tego najpopularniejszego polskiego komunikatora internetowego korzysta 6 milionów osób miesięcznie, będąc jedną z popularniejszych form komunikacji wykorzystywaną przez Polaków.
Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)