Podsumowanie minionego tygodnia [23.06-29.06.2008]

Podsumowanie minionego tygodnia [23.06-29.06.2008]29.06.2008 18:00
Paweł Cebula

Niektórzy mają już możliwość cieszenia się wakacjami, ale mimo to w Internecie nadal wiele się dzieje. Serwujemy więc Wam subiektywne podsumowanie najważniejszych (najciekawszych) wydarzeń ubiegłego tygodnia.

  • Vreel.net - startuje by powtórzyć sukces stage6(http://vbeta.pl/2008/06/23/vreelnet-startuje-by-powtorzyc-sukces-stage6/)Chyba każdy już wie, że Stage6 zostało zamknięte, ale niedługo po tym, zapowiedziano, “drugie życie” stage6 pod inną nazwą - Vreel.net - jak powiedzieli, tak zrobili i już teraz można korzystać z “nowego” serwisu (znajdującego się w fazie beta)
  • MSN Polska wystartował(http://vbeta.pl/2008/06/24/msn-polska-wystartowal/)Po wejściu na stronę MSN.pl odruchowo próbowałem znaleźć jakieś zmiany, które mogły zajść od momentu wypuszczenia publicznej bety tego serwisu. Mijały kolejne sekundy i nic, ale jest! Tak, zniknął napis “beta” z loga MSN! Start MSN w polskiej wersji językowej odbył się bez większych emocji i szumu, ale to dobrze, bo serwis ten nie zamierza walczyć z Onetem czy Wirtualną Polską
  • YouTube pozwala na (nieco) większą personalizację(http://vbeta.pl/2008/06/24/youtube-pozwala-na-nieco-wieksza-personalizacje/)Kilka miesięcy temu rozpoczęły się pierwsze testy możliwości personalizowania stron użytkowników w serwisie YouTube. Google przyzwyczaiło swoich użytkowników do dostępności wielu opcji konfiguracji, tym bardziej oczekiwano, że wreszcie w ramach YouTube’a będzie możliwość dopasowania lepszego serwisu do swoich upodobań, ale wygląda na to, że niektórzy mogą czuć pewien niedosyt.
  • Koniec sprzedaży Windowsa XP już za kilka dni(http://vbeta.pl/2008/06/25/koniec-sprzedazy-windowsa-xp-juz-za-kilka-dni/)Dosłownie za kilka dni (30 czerwca) sprzedaż Windowsa XP zostanie zaprzestana, czy to powód do obaw i najlepsza okazja do rozpoczęcia przygotowań do wydania minimum kilkuset złotych na nowy system Windows Vista a także dokupienie dodatkowej pamięci RAM, czy dysku? Spokojnie, aktualizacje dla Windowsa XP będą wydawane aż do 2014 roku, a przez te lata na tak dynamicznie rozwijającym się rynku, wiele może się wydarzyć.
  • Eksportowanie prezentacji z Zoho Show do popularnych formatów(http://vbeta.pl/2008/06/26/eksportowanie-prezentacji-z-zoho-show-do-popularnych-formatow/)Zoho nie aktualizuje tak często swoich produktów jak ma to miejsce w przypadku Google, ale mimo wszystko zmiany dokonywane w tym pakiecie są dość znaczące dla użytkownika końcowego. Ostatnią zmianą o, której wspomina Paweł Wimmer dotyczy Zoho Show (czyli aplikacji odpowiedzialnej za tworzenie prezentacji). Czego dotyczy wspomniana aktualizacja?
  • Wix.com - generator stron we flashu(http://vbeta.pl/2008/06/26/wixcom-generator-stron-we-flashu/)Jeśli nie masz umiejętności, czasu i narzędzi do tego, aby stworzyć „wypasioną” stronę internetową bazującą na technologii flash, to jest dla Ciebie rozwiązanie – przyjazny generator takich stron Wix.com
  • Nowe możliwości Bloggera już wkrótce(http://vbeta.pl/2008/06/27/nowe-mozliwosci-bloggera-juz-wkrotce/)Google udostępniło w ramach testów trochę nowych opcji, które powinny przyczynić się do większego komfortu korzystania ze swojej platformy blogowej - Blogger. Aby skorzystać z nowych funkcji, należy się zalogować na stronie draft.blogger.com zamiast Blogger.com
  • Astronauci odpowiedzieli na pytania(http://vbeta.pl/2008/06/28/astronauci-odpowiedzieli-na-pytania/)Wczoraj, dokładnie w 30 rocznicę lotu pierwszego Polaka w kosmos - Mirosława Hermaszewskiego - udało się zrealizować również pierwszą rozmowę między użytkownikami Gadu-Gadu a astronautami z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Na pytania odpowiadała cała załoga stacji: dwaj Rosjanie - Siergiej Wołkow (dowódca) i Oleg Kononienko (Inżynier Pokładowy), a także Amerykanin - Gregory Chamitoff pełniący funkcję drugiego inżyniera.
  • Konkurencja dla Zumi(http://vbeta.pl/2008/06/28/konkurencja-dla-zumi/)Kiedy wystartował serwis ZUMI.pl, z góry wiadomo było, że pojawienie się kolejnych serwisów lokalizacyjnych jest tylko kwestią czasu. No i doczekaliśmy się: ONET ma konkurencję w postaci stworzonego przez Wirtualną Polskę serwisu DoCelu.pl.
  • Bill Gates odchodzi z Microsoftu(http://vbeta.pl/2008/06/28/bill-gates-odchodzi-z-microsoftu/)Tak właśnie nadszedł ostatni dzień w pracy Billa Gatesa, który taką decyzję podjął nieco ponad dwa lata temu. Mimo wszystko, naprawdę ciężko jest zarzucić Billowi, że jest człowiekiem bez wizji i potrafiącym osiągać sukcesy - w końcu przeszedł długą drogę, która prowadziła z warsztatu, gdzie rozpoczynał pracę nad swoim produktem - do jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie.
Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)