Podsumowanie minionego tygodnia [26.10-02.11.2008]

Podsumowanie minionego tygodnia [26.10-02.11.2008]

Paweł Cebula
02.11.2008 15:00

Kolejny tydzień powoli mija, czas więc na cotygodniowe podsumowanie najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce w internecie. Można śmiało powiedzieć, że to był tydzień Google i usług należących do tej firmy. Pojawiły się także kolejne szczegóły odnośnie Windows 7. Serwis Nasza-Klasa podjął współpracę z Allegro, dzięki czemu użytkownicy otrzymali możliwość szybszego dostępu do tej popularnej polskiej platformy aukcyjnej.

Kolejny tydzień powoli mija, czas więc na cotygodniowe podsumowanie najważniejszych wydarzeń, które miały miejsce w internecie. Można śmiało powiedzieć, że to był tydzień Google i usług należących do tej firmy. Pojawiły się także kolejne szczegóły odnośnie Windows 7. Serwis Nasza-Klasa podjął współpracę z Allegro, dzięki czemu użytkownicy otrzymali możliwość szybszego dostępu do tej popularnej polskiej platformy aukcyjnej.

 • Odtwarzaj filmy w YouTube od konkretnej minuty i sekundy(http://vbeta.pl/2008/10/26/odtwarzaj-filmy-w-youtube-od-konkretnej-minuty-i-sekundy/)Przydatna opcja, która pozwala na przesłanie znajomym filmu, którego odtwarzanie rozpocznie się od wskazanego przez nas momentu
 • Dokumenty, kalendarz i gadżety w Gmailu(http://vbeta.pl/2008/10/28/dokumenty-kalendarz-i-gadzety-w-gmailu/)Od pewnego czasu po prostu nie ma tygodnia, aby do Gmail Labs nie trafiły jakieś nowe rzeczy, które dodatkowo zwiększają możliwości Gmaila. Co tym razem dociekliwi użytkownicy mogą przetestować w ramach Google Mail?
 • Pierwsze spojrzenie na Windows Media Center w Windowsie 7(http://vbeta.pl/2008/10/29/pierwsze-spojrzenie-na-windows-media-center-w-windowsie-7/)Microsoft odsłania dziś kolejne informacje na temat Windowsa 7. I tak jak wcześniej firma pokazywała zachowania systemu, widżety i itp., tak teraz przyszedł czas na interfejs Windows Media Center.
 • Microsoft zapowiada internetowy pakiet Office(http://vbeta.pl/2008/10/29/microsoft-zapowiada-internetowy-pakiet-office/)Wygląda na to, że Microsoft postanowił przygotować w końcu odpowiedź na Google Docs, Zoho Office i ThinkFree Office. Prawie rok po uruchomieniu Office Live Workspace, który jest w zasadzie tylko serwisem do przechowywania i dzielenia się dokumentami, Microsoft robi kolejny krok naprzód i zapowiada budowę prawdziwego sieciowego pakietu Office, w którego skład miałby wejść Excel, Word i PowerPoint.
 • Pakiet narzędzi graficznych A.viary dostępny dla wszystkich(http://vbeta.pl/2008/10/29/pakiet-narzedzi-graficznych-aviary-dostepny-dla-wszystkich/)O jednym z programów wchodzących w skład pakietu A.viary wspominałem przy okazji zestawienia TOP5 programów graficznych dostępnych online. Co się zmieniło od tamtego czasu, jeżeli chodzi o A.viary i zestaw narzędzi przez nich oferowany?
 • Nadchodzą poważone zmiany w serwisie Wykop.pl(http://vbeta.pl/2008/10/30/nadchodza-powazne-zmiany-w-serwisie-wykoppl/)Właściciele Wykopu mają ostatnio wiele powodów do radości, wszystko za sprawą – m.in. osiągnięcie poziomu miliona użytkowników odwiedzających serwis w ciągu miesiąca, czy pojawienie się na Wykopie stutysięcznego znaleziska. Stale zwiększająca się popularność doprowadza jednak do tego, że konieczne jest szybkie wprowadzanie zmian w serwisie.
 • Konsultacje z lekarzami przez internet dzięki serwisowi i-lekarz.pl(http://vbeta.pl/2008/10/30/konsultacje-z-lekarzami-przez-internet-dzieki-serwisowi-i-lekarzpl/)W sieci pojawił się nowy serwis i-lekarz, który ma pozwolić internautom na uzyskanie porady lekarskiej bez konieczności opuszczania domu. Platforma ta wykorzystuje nowoczesne rozwiązania, które w sposób znaczący mogą ułatwić komunikację z lekarzami.
 • Nasza-Klasa razem z Allegro.pl(http://vbeta.pl/2008/10/30/nasza-klasa-razem-z-allegropl/)Najpopularniejszy polski serwis społecznościowy - Nasza-Klasa i największa polska platforma aukcyjna - Allegro.pl podjęły współpracę, efektem czego będzie m.in. możliwość prezentacji sprzedawanych przez siebie przedmiotów w ramach profilu na Naszej-Klasie.
 • Wirtualna Polska odświeżyła Bloog.pl(http://vbeta.pl/2008/10/31/wirtualna-polska-odswiezyla-bloogpl/)Praktycznie wszystkie większe polskie portale internetowe mają swoje platformy blogowe. Wirtualna Polska również posiada swój serwis, pozwalający na prowadzenie blogów – Bloog.pl i właśnie ten serwis został ostatnio nieco zmodyfikowany.
 • Wkrótce możliwe będzie wysyłanie sms'ów z Gmaila?(http://vbeta.pl/2008/10/31/wkrotce-mozliwe-bedzie-wysylanie-smsow-z-gmaila/)Trzeba przyznać, że w ostatnim czasie programiści pracujący nad rozwojem Gmaila nie dają sobie chwili wytchnienia, nieustannie udostępniając jakieś nowe funkcje – mniej lub bardziej przydatne. Tym razem wygląda na to, że mamy do czynienia z dość przydatną opcją.
 • Google Knol po francusku, włosku i niemiecku(http://vbeta.pl/2008/10/31/google-knol-po-francusku-wlosku-i-niemiecku/)Droga do sukcesu Knola jest kręta i wyboista, potwierdzając tym samym, jak bardzo użytkownicy przywiązują się do znanych marek takich jak np. Wikipedia. Mimo to, twórcy Knola nie odpuszczają i nadal próbują przyciągnąć nowych użytkowników.
 • Darmowa muzyka online bazująca na YouTube(http://vbeta.pl/2008/10/31/darmowa-muzyka-online-bazujaca-na-youtubie/)Jest wielu użytkowników YouTube’a, którzy korzystają z serwisu, głównie po to, aby słuchać muzyki. Sam jestem jednym z nich. Brakowało mi jednak serwisu, który miałby tak dużą bazę danych jak YouTube i jednocześnie pozwoliłby na tworzenie playlisty, aby słuchać tylko muzyki. Na szczęście znalazłem remedium na ten problem. Jest nim StreamDrag.
 • **Picasa 3 wychodzi z fazy \beta**(http://vbeta.pl/2008/10/31/picasa-3-wychodzi-z-fazy-beta/)Picasa 3 opuszcza fazę beta i staje się oficjalnie dostępna dla użytkowników systemów Windows i Linux. Wiele osób z dużym zniecierpliwieniem oczekiwało na ten moment. Podsumujmy zatem, czego mogą spodziewać się użytkownicy tej aplikacji po jej zainstalowaniu.
 • Mozilla przygotowuje się do wysłania Firefoksa 2.0 na emeryturę(http://vbeta.pl/2008/11/01/mozilla-przygotowuje-sie-do-wyslania-firefoksa-20-na-emeryture/)Jesteśmy już kilka miesięcy po premierze Firefoksa 3.0, spora część użytkowników wcześniejszych wersji zdecydowała się na dokonanie aktualizacji do najnowszej wersji. Dlatego też Mozilla przygotowuje się do wysłania Firefoksa 2.0 na emeryturę.
Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)