Podsumowanie tygodnia

intel-logo-big
intel-logo-big
Łukasz Rzedzicki

17.05.2009 18:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jednym z ważniejszych wydarzeń ubiegłego tygodnia było nałożenie kary finansowej na firmę Intel. Przypomnijmy - Komisja Europejska uznała, że amerykański gigant jest winien działania na szkodę konsumentów poprzez stosowanie praktyk monopolistycznych - na firmę nałożono 1,06 miliarda Euro grzywny oraz nakazano niezwłocznego zaprzestania stosowania nielegalnych praktyk. Poza tym na PCBlog ukazało się wiele nowinek hardware oraz software między innymi zapowiedz finalnej wersji Windows 7.

Jednym z ważniejszych wydarzeń ubiegłego tygodnia było nałożenie kary finansowej na firmę [Intel](http://Miliard euro kary dla firmy Intel). Przypomnijmy - Komisja Europejska uznała, że amerykański gigant jest winien działania na szkodę konsumentów poprzez stosowanie praktyk monopolistycznych - na firmę nałożono 1,06 miliarda Euro grzywny oraz nakazano niezwłocznego zaprzestania stosowania nielegalnych praktyk. Poza tym na PCBlog ukazało się wiele nowinek hardware oraz software między innymi zapowiedz finalnej wersji Windows 7.

Warto przypomnieć o wprowadzeniu przez firmę Sapphire najszybszej atomowej edycji Radeona HD 4890!

Obraz

Najnowszą propozycję od Sapphire cechują bardzo wysokie zegary, a co za tym idzie podwyższona wydajność w stosunku do konkurencji. SAPPHIRE HD 4890 ATOMIC posiada najszybsze taktowania rdzenia i pamięci RAM spośród wszystkich kart graficznych wyposażonych w układ ATI Radeon HD 4890. Zegar procesora graficznego został podniesiony o 150 MHz w stosunku do wersji referencyjnej, osiągając prędkość 1 GHz! 1 GB pamięci GDDR5 został podkręcony o 300 MHz i pracuje z efektywną prędkością 4,2 GHz.

Obraz

Nasz kolega Kamil dowiedział się, że finalna wersja systemu Windows Seven powinna pojawić się już w tegoroczne Święta Bożego Narodzenia. Co ważne informacja ta wyciekła bezpośrednio z ust wiceprezesa Microsoftu, Billa Veghte na konferencji TechED.

pc-money
pc-money

Osobom planującym zakup wydajnego komputera za 5000zł  polecam artykuł Damiana, o tym co najlepiej wybrać.  W artykule Damian radzi jakie podzespoły będą najlepsze za takie pieniążki.

kde42
kde42

W ubiegłym tygodniu pojawiła się również pierwsza Beta KDE 4.3. Najnowsze oprogramowanie zawiera wiele poprawek oraz rozszerzeń. Linuksowcy powinni być zainteresowani nanowszym wydaniem tej edycji.

Obraz

Z ciekawostek hardware warto przypomnieć o firmie ZOTAC , która zaprezentowała pierwszą oszczędną i wydajną platformę - ZOTAC ION. Miniaturowa płyta oferuje wydajność dwurdzeniowego Atoma N330 oraz kartę graficzną NVIDIA ION.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także