Podsumowanie tygodnia (30 listopada - 6 grudnia 2009)

Podsumowanie tygodnia (30 listopada - 6 grudnia 2009)

Podsumowanie tygodnia (30 listopada - 6 grudnia 2009)
Krzysztof Bartnik
06.12.2009 20:51, aktualizacja: 15.01.2022 15:23

Od wpadki z Twitterem, przez czarny ekran śmierci i zmianę statusu związku na Facebooku podczas ślubu, aż do finalizacji umowy Yahoo z Microsoftem - zapraszam do podsumowania najciekawszych wydarzeń, jakie opisaliśmy na łamach vBeta w mijającym tygodniu.

Od wpadki z Twitterem, przez czarny ekran śmierci i zmianę statusu związku na Facebooku podczas ślubu, aż do finalizacji umowy Yahoo z Microsoftem - zapraszam do podsumowania najciekawszych wydarzeń, jakie opisaliśmy na łamach vBeta w mijającym tygodniu.

Poniedziałek

Tydzień rozpoczął się od wpadki jednej z lokalnych stacji telewizyjnych w USA, która za wszelką cenę musi się lansować na Twitterze. Chwilę później okazało się też, że duże marki nie radzą sobie na Facebooku, a większość fanklubów w tym serwisie społecznościowym ma od 10 do 1000 fanów. Na początku tygodnia poznaliśmy też 10 najpopularniejszych zapytań w wyszukiwarce Bing.com.

Wtorek

Swoje TOP 10 zapytań przedstawiło też Yahoo, które już niedługo pozbędzie się swojej wyszukiwarki na rzecz wspomnianego Binga. Windows 7 zaatakował użytkowników czarnym ekranem śmierci - miła odmiana od niebieskiego... Okazało się też, że tablet TechCrunch nigdy nie ujrzy światła dziennego przez pazerność producenta sprzętu.

Na polskim podwórku potwierdzono zamknięcie onetowego wykopu, tj. Wyczaj.to (słabe wyniki) oraz zakup Dziennika Internautów przez spółkę INFOR Biznes (wydawca m.in. Gazety Prawnej).

Środa

W środku tygodnia opisaliśmy zmianę statusu związku na Facebooku, której dokonał w czasie swojego ślubu pan młody (zanim zabrał się do całowania swojej świeżo poślubionej żony - fail!). Później Google opublikowało najpopularniejsze hasła ze swojej wyszukiwarki i okazało się, że tegorocznym królem zapytań użytkowników na całym świecie był Michael Jackson, a królem polski był niejaki... Chomikuj. Poznaliśmy też inspirujące Freszki oraz ciąg dalszy awantury na linii firmy medialne - Google.

Czwartek

Kolejny dzień zaczął się od informacji o ataku hakerów na JoeMonster.org - jeden z najpopularniejszych (jeśli nie najpopularniejszy) serwis satyryczny w naszym kraju i kradzieży bazy z danymi użytkowników. Dowiedzieliśmy się też, że Adam Małysz polubił Śledzika i będzie tam wrzucał swoje śledzie (znaczy wpisy), a Microsoft zaczął namawiać wszystkich użytkowników do przesyłania zdjęć z testów Windows 7 (tylko po co?).

Piątek

Ostatni dzień roboczy w tym tygodniu przyniósł prezentację dwóch nowych rodzimych serwisów: iRachunki (płacenie rachunków) i Akademii Robienia Drinków (przepisy i video dotyczące robienia drinków). Na YouTube furorę zrobili tańczący lekarze (w sumie nie wiem dlaczego, jakoś wyjątkowo nie tańczą...), a na zakończenie dnia okazało się, że Facebook uczy dzieci czytać i pisać (zabrakło mi informacji, że uczy też wydawania pieniędzy w głupi sposób w głupich przeglądarkowych gierkach).

Sobota

Wczoraj mogliśmy obejrzeć 5 najlepszych filmików sportowych na YouTube w 2009 roku (opad szczęki murowany), a także poznać klawiaturę zaprojektowaną dla wszystkich osób uzależnionych od Gmaila. Na koniec dnia Yahoo i Microsoft podali, że po kilku miesiącach rozmów i dogadywania szczegółów podpisali wreszcie umowę, na mocy której Bing zastąpi wkrótce wyszukiwarkę Yahoo (przez wkrótce rozumiemy nie wcześniej niż na początku przyszłego roku).

Do przeczytania!

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)