Podsumowanie tygodnia w NiezłymKinie, 9-15 czerwca

Podsumowanie tygodnia w NiezłymKinie, 9-15 czerwca15.06.2008 23:15
miszka1

Zapraszamy na nasz cotygodniowy przegląd najważniejszych wpisów minionego tygodnia:

W sieci pojawił się pierwszy zwiastun do zapowiadanego przez nas filmu historycznego Walkiria, w którym główną rolę zagra Tom Cruise. Premiera produkcji Bryana Singera (X-Men 1 i 2, Superman: Człowiek ze stali) już nie raz była odkładana.

Rozpoczyna się sezon na animacje: film Kung Fu Panda zajął pierwsze miejsce w amerykańskim box-office, zarabiając 60 milionów dolarów. To ósmy rezultat w historii, a jeśli pominąć osiągnięcia dwóch części Shreka - wynik zbliżony do największych animowanych przebojów. Wszystko wskazuje na to, że produkcja wytwórni DreamWorks ma szanse osiągnąć pułap 200 milionów dolarów.

Buntownik z wyboru, posiadacz 14 tatuaży, jeden z najseksowniejszych gwiazdorów na świecie, a przede wszystkim - wybitny aktor, Johny Depp obchodzi dzisiaj 45 urodziny!

Tribeca Film Institute we współpracy ze sklepem internetowym Amazon postanowiły stworzyć serwis internetowy, umożliwiający kupowanie oraz wypożyczanie rzadkich, ale także bardzo starych pozycji filmowych, do których dostęp był do tej pory ograniczony. Strona nosi nazwę ReframeCollection.org.

Kto oglądał pierwsze dwie części filmu z uwielbianym przeze mnie Jasonem Stathamem (Adrenalina, Revlover), ten wie, czego spodziewać się może po Transporterze 3. Film znakomicie wpisuje się we współczesny trend "pędzących produkcji", który najprawdopodobniej rozpoczął Speed Jana de Bonta, a kontynuowali Luc Besson w Taxi, czy Brian Taylor w Adrenalinie.

Wszem i wobec wiadomo, że dzieciakom można wcisnąć każdy kit. Na szczęście od tego są rodzice, by stopować trochę swoje pociechy przed chęcią posiadania każdej nawet najgorzej skonstruowanej zabawki. Skoro ostatnio furorę robi Transformers Michaela Baya, producent zabawek Hasbro musiał pójść za ciosem i stworzyć wiele nowych modeli robotów.

Horton słyszy Ktosia, a my słyszymy na sali piski maluchów, od których głośniejszy jest chyba tylko śmiech ich rodziców.

O filmie pisałem już wiele razy, nie kryjąc swojej ekscytacji. Dzisiaj portal IGN opublikował pierwszy trailer do filmu o mścicielu, przy którym Mroczny rycerz sprawia wrażenie zagubionego chłopca z lizakiem w ustach.

Nie będę ukrywał, że jestem fanem filmów M. Night Shyamalana. Jak na razie żaden mnie nie rozczarował, tylko podobał w większym lub mniejszym stopniu.

  1. Night Shyamalan ma przerąbane. Nakręcił ten swój słynny Szósty zmysł, a potem żeby chyba dobić się całkowicie, zrobił interesującego Niezniszczalnego. Po takim początku wielkiej kariery cokolwiek by ten indyjski reżyser nie nakręcił, wszyscy będą uważali to za dzieło słabsze.

Kto by się spodziewał - Sylvester Stallone wystąpi w bollywoodzkiej produkcji, zatytułowanej Kambakkht Ishq (cokolwiek to znaczy - ktoś zna może hinduski?).

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)