Podwójny LCD | Prawie 3D

Producenci ekranów starają się stworzyć taki ekran, na którym możliwe byłoby uzyskanie efektu 3D. Jednak prace te pochłaniają mnóstwo funduszy, a technologie te są kosmicznie drogie. Projektant Mac Funamizu wpadł na prostszy sposób.

Podwójny LCD | Prawie 3D
Arkadiusz Gabrysiak

Producenci ekranów starają się stworzyć taki ekran, na którym możliwe byłoby uzyskanie efektu 3D. Jednak prace te pochłaniają mnóstwo funduszy, a technologie te są kosmicznie drogie. Projektant Mac Funamizu wpadł na prostszy sposób.

Nie jest to obraz w pełni trójwymiarowy, ale z całą pewnością jest to ciekawy pomysł - szczególnie do wykorzystania w przyszłych telefonach komórkowych. Idea tego konceptu opiera się na dwóch przeźroczystych ekranach LCD, które połączone razem przenikają się wzajemnie tworząc efekt głębi obrazu.

Obraz
© [źródło](http://www.yankodesign.com/images/design_news/2008/10/25/favorite_mobileb4.jpg)

Futurystyczny wygląd tego projektu, z całą pewnością robi wrażenie. Elegancki, prosty, stylowy i oryginalny pomysł znalazłby zastosowanie nie tylko w telefonii komórkowej, ale także w np. w interaktywnych mapach, pokazując na dalszym ekranie mapę okolicy, a na bliższym informacje o danym obiekcie.

Obraz
© [źródło](http://www.yankodesign.com/images/design_news/2008/10/25/favorite_mobileb2.jpg)

Są to tylko przykładowe zastosowania tego konceptu. Gama możliwości jego wykorzystania zależy tylko od pomysłowości ludzkiej i ograniczeń technicznych. Na razie można podziwiać tą technologie tylko na zdjęciach, ale za jakiś czas na pewno podobne projekty będą możliwe do zrealizowania.

Obraz
© [źródło](http://trendsupdates.com/wpcontent/uploads/2008/10/favorite_mobileb3.jpg)

Źródło: Petit Invention

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.