Pojedynek cellbotów rodem ze średniowiecza [wideo]

Pojedynek cellbotów rodem ze średniowiecza [wideo]
Grzegorz Nowak

04.06.2011 11:29, aktual.: 11.03.2022 11:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kręcą was walki robotów? Pewien konstruktor, wykorzystując komórki z Androidem, stworzył roboty, które mogą stanąć do pojedynku godnego prawdziwych rycerzy.

Kręcą was walki robotów? Pewien konstruktor, wykorzystując komórki z Androidem, stworzył roboty, które mogą stanąć do pojedynku godnego prawdziwych rycerzy.

Cellboty to nic innego jak roboty skonstruowane na bazie telefonu komórkowego. Zamiast korzystać z osobnego komputera, który stanowi mózg robota, spokojnie można użyć komórkowca z Androidem. Już kiedyś na Gadżetomanii Paweł pisał o podobnym wynalazku, ale tym razem to coś zupełnie innego.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2011/06/DAfeSWPZTkBjoONm.jpg)

Darrell Taylor jest twórcą tych dwóch małych robotów, które mają przypominać rycerzy na koniach z kopiami. Porównanie jest jak najbardziej na miejscu, ponieważ ponieważ cellboty zostały przygotowane do walki, która mogłaby wyglądać jak rycerski pojedynek. A przynajmniej takie jest założenie ich konstruktora.

Cellboty działają dzięki oprogramowaniu TRRSTAN, które pozwala na komunikacje komputera przez złącze audio. Dzięki temu można sterować robotem za pomocą kontrolera Wii Remote, albo pisząc wiadomości sms i na czacie Google. Roboty wyposażone są w wyrzutnie gumowych strzałek i magnetyczne "kopie", którymi mogą wytrącić "tarczę" przeciwnika.

Darrell twierdzi, że koszt takiej konstrukcji zamyka się w kwocie 50 dolarów. Poniżej prezentacja robotów (szkoda, że nie zorganizował bardziej spektakularnego pojedynku).

Super Simple Audio Cellbot

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)