Polak potrafi! Tak wykańczają najlepszych sprzedawców na Allegro

Uważaj na nieuczciwych sprzedawców (Fot. Flickr/irrezolut/Lic. CC by-sa)
Uważaj na nieuczciwych sprzedawców (Fot. Flickr/irrezolut/Lic. CC by-sa)
Michał Michał Wilmowski

19.04.2011 11:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Co zrobić, jeśli inny użytkownik Allegro sprzedaje to samo, tylko taniej? Nieuczciwi sprzedający znaleźli sposób na pozbycie się oferującej lepsze warunki konkurencji.

Co zrobić, jeśli inny użytkownik Allegro sprzedaje to samo, tylko taniej? Nieuczciwi sprzedający znaleźli sposób na pozbycie się oferującej lepsze warunki konkurencji.

Na Wykopie znów pojawił się zdesperowany allegrowicz. Tym razem nie oszukany kupujący, ale sprzedawca, który nie znalazł sprawiedliwości u właścicieli największego polskiego serwisu aukcyjnego.

Sprzedawca ma taki problem:

Jestem właścicielem firmy, która utrzymuje się głównie dzięki sprzedaży na Allegro. Na przestrzeni ostatnich lat pojawił się problem z wykupywaniem aukcji: araby na zlecenie konkurencji wchodzą na wszystkie aukcje i wykupują przedmioty z kradzionych kont.

No i potem trzeba od nowa wystawiać, ubiegać się o zwroty prowizji, pisać maile, odpowiadać na pytania, tylko po to, by po dniu przerwy znowu ktoś wykupił wszystkie aukcje i wystawił kilkanaście negatywów (o usunięcie których trzeba napisać tysiące maili).

Taki proceder ma miejsce na Allegro nie od dziś. Wątki, w których opisywano masowe wykupowanie towaru lepszych sprzedawców, a następnie wystawianie im serii negatywnych komentarzy, pojawiały się już na forum serwisu.

Co na to Allegro? Nic. Mimo że użytkownicy sami proponują proste rozwiązanie: możliwość wprowadzenia przez sprzedawcę ograniczenia liczby sztuk danego przedmiotu, jakie klient może kupić.

Jeśli sprzedawcą jest duże przedsiębiorstwo, które wystawia po atrakcyjnej cenie np. 1000 sztuk jakiegoś towaru, trudno będzie je w takiej sytuacji wykończyć. Dziś bez problemu można takiej firmie zaszkodzić, działając nawet z kilku kont.

Ilu sprzedawców dotyczy taki problem? Kilkunastu, kilkudziesięciu? Pewnie nie większej liczby. Jednak nie tylko dla nich, ale i dla nas wszystkich lepiej by było, gdyby nie musieli uciekać z Allegro.

Źródło: Wykop

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)