Polak zamknie się w trumnie na 24h

Polak zamknie się w trumnie na 24h08.11.2010 19:59
Polak zamknie się w trumnie na 24h
Ireneusz Podsobiński

Szaleństwo? Eksperyment? Reklama filmu Pogrzebany? O tym opowie Wam niejaki Karol.

Szaleństwo? Eksperyment? Reklama filmu Pogrzebany? O tym opowie Wam niejaki Karol.

Pamiętacie, jak zastanawiałem się, czy ktoś w Polsce wpadnie na jakiś ciekawy event związany z premierą filmu Buried, jak to miało miejsce w USA? Najwyraźniej niejaki Karol wziął sobie do serca pomysł Amerykanów (choć równie dobrze mógł o nim w ogóle nie słyszeć) i postanowił przeprowadzić eksperyment. Na swoim profilu na Facebooku poinformował, że zamierza zamknąć się na pełne 24h w trumnie. Po co?

[cytat]Fascynuje mnie to jak ludzki umysł reaguje na bodźce a jeszcze bardziej na ich brak . Dlatego zacząłem studiować psychologię. Mówią, że jest to nauka o tym, co ?w nas?, dlatego dosłownie ? zaczynam od siebie. Zainspirowany filmem ?Pogrzebany? (znanym pod angielskim tytułem ?Buried?, zresztą niedługo w polskich kinach) postanowiłem przeprowadzić eksperyment. (...) Ja z własnej woli zamknę się w trumnie na 24 godziny praktycznie bez dostępu do świata zewnętrznego. Czy jestem wystarczająco zdeterminowany, by wytrwać w izolacji i powstrzymać lęk? Uważam, że ludzie nie są skłonni do poświęceń, a internauci zachowując anonimowość, wręcz pragną zobaczyć czyjąś śmierć na żywo... Czy to słuszne założenie?[/cytat]

Karol będzie się komunikował ze światem jedynie za pomocą Facebooka. Nie dość, że uruchomi ankietę na temat eksperymentu, to jeszcze na jego profilu będzie dostępna transmisja na żywo z jego pobytu w trumnie. Akcja zacznie się 17 listopada o godz. 12.00 i teoretycznie powinna się skończyć następnego dnia dokładnie w południe.

Równocześnie Karol zastrzega, że nie jest to kampania reklamowa filmu Pogrzebany. Czy na pewno? Eksperyment będzie miał miejsce trochę tydzień przed polską premierą (26 listopada) produkcji z Ryanem Reynoldsem. Przypadek? Nie sądzę. Ciekawy pomysł? Być może. Co o tym sądzicie?

Foto: Thevine

Źródło: Facebook

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)