Połóż, postaw, trzymaj w dłoni, powieś, czyli Lenovo Yoga Tablet 2 Pro w praktyce
Jak wykorzystać wyjątkowe możliwości tabletu Lenovo? Do czego mogą się przydać cztery tryby pracy urządzenia?
02.04.2015 | aktual.: 10.03.2022 10:25
Jak korzystacie z tabletu? Do niedawna nie mieliśmy wielu możliwości – aby obsługa urządzenia była wygodna, tablet trzeba było albo trzymać w dłoni, albo oprzeć na odpowiednio dobranym w tym celu etui. Lenovo Yoga Tablet 2 Pro mamy znacznie więcej opcji. Producent przedstawia je czterema hasłami: połóż, postaw, trzymaj w dłoni i powieś. A co z tego wynika dla użytkownika?
O walorach użytkowych tabletu możecie przeczytać w recenzji, przygotowanej przez Jacka. Gdzie i w jaki sposób możemy wykorzystać możliwości tego sprzętu? Stwierdzenie, że Internet to kopalnia wiedzy brzmi jak banał, ale warto zwrócić uwagę na to, czy potrzebne nam informacje są dostępne właśnie w chwili, gdy ich najbardziej potrzebujemy?
Połóż
Nie oszukujmy się – nie ma chyba ucznia czy studenta, dla którego tablet byłby jedynie pomocą naukową. Gdy nadchodzi czas, by poświęcić się zdobywaniu wiedzy, tablet stanowi świetne uzupełnienie książek. Położony obok nich na biurku daje nam natychmiastowy dostęp do całej wiedzy, jaką do tej pory udało się zgromadzić ludzkości. Gdzie jej szukać?
Poza oczywistymi źródłami, jak internetowe encyklopedie, słowniki czy specjalistyczne, poświęcone różnym dziedzinom wiedzy strony, warto zwrócić uwagę na informacje podawane w mniej oficjalny i z pewnością bardziej przystępny sposób. Świetnym przykładem mogą być popularne kanały edukacyjne. Ich twórcy przekazują wiedzę, ale robią to w sposób, którego może im pozazdrościć większość nauczycieli – wzbudzają ciekawość, ale nie nudzą. Inspirują, zaciekawiają różnymi tematami i sprawiają, że na kolejny odcinek widzowie czekają z niecierpliwością.
Gdzie szukać takich materiałów? Godne polecenia są m.in. serwisy takie, jak Movie-box.pl, gdzie znajdziemy kanały „Historia bez cenzury” albo popularnonaukowy „Emce□”. Świetnym uzupełnieniem szkolnej wiedzy są również Polimaty. W poszukiwaniu informacji warto przeszukać również YouTube’a, gdzie znajdziemy m.in. kanały takie, jak SciFun czy polską wersję Khan Academy.
Khan Academy po polsku - Możesz nauczyć się wszystkiego
Postaw
Współpracujący z Ashtonem Kutcherem zespół projektantów Lenovo skupił się na najważniejszych aspektach korzystania z tabletu w różnych sytuacjach. Jednym z wniosków okazała się rezygnacja z dodatkowego etui i dodanie do urządzenia niewielkiej, integralnej podstawki, pozwalającej na optymalne ustawienie tabletu. To właśnie dzięki niej możemy postawić tablet bez żadnych dodatkowych podpór tak, aby wygodnie patrzeć na jego ekran lub wyświetlać film przy pomocy wbudowanego projektora.
Ustawiony w takiej pozycji Lenovo Yoga Tablet 2 Pro świetnie nadaje się do oglądania materiałów wideo. Do czego, poza wygodnym oglądaniem ulubionych filmów można to wykorzystać? Tablet może okazać się świetnym towarzyszem w trakcie domowego treningu. Jeśli chcemy dbać o zdrowie, ale potrzebujemy inspiracji, warto odwiedzić któryś z serwisów, oferujących filmowe poradniki, pokazujące, jak trenować by uzyskać założony efekt.
Filmowe porady, w jaki sposób wykonywać różne ćwiczenia w domowych warunkach, znajdziemy m.in. w serwisie Sport.Spryciarze.pl. Warto również odwiedzić serwis Zuzka Light, prowadzony przez internetową gwiazdę – mieszkającą w Stanach Zjednoczonych, sympatyczną Czeszkę, która zdobyła międzynarodową sławę dzięki publikowanym w Sieci filmom ze swoimi treningami.
Trzymaj w dłoni
Trzymanie w dłoni płaskiej tabliczki to raczej konieczność, niż coś naturalnego. Nawet, gdy nasz tablet czy czytnik e-booków ważą niewiele, to na dłuższą metę trudno uznać to za wygodne rozwiązanie. Tablety Yoga są inne – zaprojektowano je w taki sposób, by po chwyceniu dłonią można było trzymać je podobnie, jak trzymamy książkę.
Dla osób przyzwyczajonych do słowa pisanego trudno o lepsze rozwiązanie. Dlatego właśnie tablet Lenovo świetnie sprawdzi się w roli czytnika. Warto przy tym pamiętać, że elektroniczne książki coraz lepiej wykorzystują możliwości, jakie zapewniają im urządzenia, na których są czytane. Dawne e-booki, będące po prostu cyfrową kopią papierowej książki, należą już do przeszłości.
Normą są nie tylko różnego rodzaju odsyłacze czy rozwiązania znane z hipertekstu, ale zupełnie nowe podejście do książki. Przykładem może być choćby ostatnia powieść Jacka Dukaja. „Starość aksolotla” świetnie wykorzystuje możliwości współczesnych, elektronicznych gadżetów. Co istotne, najlepiej prezentuje się nie na dedykowanych czytnikach, ale na tabletach, w pełni wykorzystując możliwości kolorowego ekranu.
Właśnie w takim kontekście sprzęt Lenovo stanowi idealną propozycję – trzymając tablet w dłoni można zanurzyć się w lekturze, korzystając przy tym z wszelkich udogodnień, oferowanych przez nową formę książki, jak dodatkowe przypisy czy wzbogacające treść grafiki.
Powieś
Podstawka tabletu Lenovo Yoga 2 Pro przydaje się nie tylko do postawienia go na płaskiej powierzchni. Dzięki odpowiedniemu wycięciu tablet można również bezpiecznie zawiesić bez obaw, że urządzenie spadnie lub przechyli się. Do czego może się przydać takie rozwiązanie?
Produkcja yerba mate a kraj pochodzenia, porównanie yerba mate. Czajnikowy.pl
Możliwość powieszenia tabletu to świetna propozycja wszędzie tam, gdzie potrzebujemy powierzchni roboczej, a zarazem nie chcemy przejmować się, że podczas pracy uszkodzimy lub zabrudzimy nasz tablet. Przykładem mogą być tak – na pozór – odległe zastosowania jak gotowanie albo prace w warsztacie.
W pierwszym przypadku tablet może posłużyć jak interaktywna książka kucharska. Możemy wyszukać przepis w jednym z niezliczonych serwisów, poświęconych jedzeniu i kuchni, albo poszukać inspiracji na którymś z kanałów kulinarnych, jak Viren Gotuje, Kocham Gotować czy KotletTV. Dla wielbicieli herbaty warta uwagi będzie również strona i kanał Czajnikowy.pl.
Możliwość powieszenia tabletu przyda się również warsztacie, gdzie poręcznym miejscem dla naszego gadżetu może okazać się tablica z narzędziami. Możemy potraktować go wówczas jako sprzęt do wyświetlania instrukcji serwisowych albo np. odtworzyć materiały z któregoś serwisu, poświęconego majsterkowaniu, jak np. prowadzony pod szyldem jednego z producentów narzędzi Sprytny Blog. Albo po prostu w spokoju obejrzeć mecz.
Artykuł powstał we współpracy z firmą Lenovo.