Polska strona i interaktywny film mają szansę na prestiżową nagrodę! Zagłosujecie?

Polska strona i interaktywny film mają szansę na prestiżową nagrodę! Zagłosujecie?
Łukasz Michalik

23.04.2015 12:44, aktual.: 23.04.2015 14:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Polska strona o Powstaniu Warszawskim i interaktywny film Five Minutes mają szansę na prestiżowe wyróżnienie! Kończące się dzisiaj o północy głosowanie zdecyduje, czy otrzymają internetowego Oscara – nagrodę Webby Award.

Webby Awards to nagroda, nazywana internetowym Oscarem. Od 1996 roku jest przyznawana różnym stronom internetowym przez amerykańską Akademię Sztuki Cyfrowej (International Academy of Digital Arts and Sciences) w wielu kategoriach. Osobne wyróżnienia otrzymują również wybitne osoby, związane w jakiś sposób z Internetem, jak Vint Cerf, Meg Whitman czy Steve Chen.

Wśród nominowanych w tym roku stron znalazł się również polski akcent – strona Warsaw Rising 1944, poświęcona Powstaniu Warszawskiemu. Stronę uruchomiono w 2014 roku, dzięki współpracy berlińskiej Fundacji Topografia Terroru i Muzeum Powstania Warszawskiego.

Dostępna w trzech językach, polskim, angielskim i niemieckim, przybliża losy nie tylko Powstania, ale również historię Warszawy od 1918 roku do czasów współczesnych, a wszystko to w atrakcyjnej dla oka, nowoczesnej formie.

Obraz

Drugim z polskich akcentów jest interaktywny film Five Minutes, utrzymany w klimacie apokalipsy zombie i nominowany w kategorii Best Use of Interactive Video.

Jeśli spodziewacie się w tym miejscu płomiennego apelu w stylu „Polacy głosują na polskie projekty!” to muszę Was rozczarować – nic z tego. Każdy niech głosuje na takie, jakie uznaje za rzeczywiście najlepsze i warte wyróżnienia - konkurentami polskiej witryny są m.in. strona Muzeum Guggenheima czy serwis poświęcony gettu w Rydze, a z filmem rywalizują m.in. filmy Ikei i Hondy.

Obraz

Jeśli jednak za wartą nagrody uznacie stronę Warsaw Rising 1944, możecie wesprzeć jej kandydaturę, oddając swój głos na stronie Webby Awards w zakładce Cultural Institutions.

Głos na film Five Minutes możecie oddać w kategorii Online Film & Video: Best Use of Interactive Video.

Aby było to możliwe, konieczne jest założenie konta, a później potwierdzenie oddanego głosu poprzez kliknięcie w link w nadesłanym mailu.

Sądzę, że - z punktu widzenia popularyzacji polskiej historii i kultury - byłoby dobrze, gdyby wygrał serwis o Powstaniu i polski film interaktywny o zombiakach. Ale będzie jeszcze lepiej, gdy wygrają nie dlatego, że polscy internauci skutecznie się zmobilizowali, ale dlatego, że są rzeczywiście najlepsze. Sądzicie, że naprawdę są?

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)