Polska strona i interaktywny film mają szansę na prestiżową nagrodę! Zagłosujecie?

Strona głównaPolska strona i interaktywny film mają szansę na prestiżową nagrodę! Zagłosujecie?
23.04.2015 12:44
Polska strona i interaktywny film mają szansę na prestiżową nagrodę! Zagłosujecie?

Polska strona o Powstaniu Warszawskim i interaktywny film Five Minutes mają szansę na prestiżowe wyróżnienie! Kończące się dzisiaj o północy głosowanie zdecyduje, czy otrzymają internetowego Oscara – nagrodę Webby Award.

Webby Awards to nagroda, nazywana internetowym Oscarem. Od 1996 roku jest przyznawana różnym stronom internetowym przez amerykańską Akademię Sztuki Cyfrowej (International Academy of Digital Arts and Sciences) w wielu kategoriach. Osobne wyróżnienia otrzymują również wybitne osoby, związane w jakiś sposób z Internetem, jak Vint Cerf, Meg Whitman czy Steve Chen.

Wśród nominowanych w tym roku stron znalazł się również polski akcent – strona Warsaw Rising 1944, poświęcona Powstaniu Warszawskiemu. Stronę uruchomiono w 2014 roku, dzięki współpracy berlińskiej Fundacji Topografia Terroru i Muzeum Powstania Warszawskiego.

Dostępna w trzech językach, polskim, angielskim i niemieckim, przybliża losy nie tylko Powstania, ale również historię Warszawy od 1918 roku do czasów współczesnych, a wszystko to w atrakcyjnej dla oka, nowoczesnej formie.

381734719899188970

Drugim z polskich akcentów jest interaktywny film Five Minutes, utrzymany w klimacie apokalipsy zombie i nominowany w kategorii Best Use of Interactive Video.

Jeśli spodziewacie się w tym miejscu płomiennego apelu w stylu „Polacy głosują na polskie projekty!” to muszę Was rozczarować – nic z tego. Każdy niech głosuje na takie, jakie uznaje za rzeczywiście najlepsze i warte wyróżnienia - konkurentami polskiej witryny są m.in. strona Muzeum Guggenheima czy serwis poświęcony gettu w Rydze, a z filmem rywalizują m.in. filmy Ikei i Hondy.

381734719899385578

Jeśli jednak za wartą nagrody uznacie stronę Warsaw Rising 1944, możecie wesprzeć jej kandydaturę, oddając swój głos na stronie Webby Awards w zakładce Cultural Institutions.

Głos na film Five Minutes możecie oddać w kategorii Online Film & Video: Best Use of Interactive Video.

Aby było to możliwe, konieczne jest założenie konta, a później potwierdzenie oddanego głosu poprzez kliknięcie w link w nadesłanym mailu.

Sądzę, że - z punktu widzenia popularyzacji polskiej historii i kultury - byłoby dobrze, gdyby wygrał serwis o Powstaniu i polski film interaktywny o zombiakach. Ale będzie jeszcze lepiej, gdy wygrają nie dlatego, że polscy internauci skutecznie się zmobilizowali, ale dlatego, że są rzeczywiście najlepsze. Sądzicie, że naprawdę są?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)