Polski przedstawiciel Microsoftu wypowiedział się na temat Chrome OS

Strona głównaPolski przedstawiciel Microsoftu wypowiedział się na temat Chrome OS
12.07.2009 21:40
microsoft-logos
microsoft-logos
Mateusz
Mateusz

Chrome OS ma być konkurencją dla Windowsa. Wiele osób jest ciekawych jak wygląda stanowisko Microsoftu w tej sprawie. PC World spytał o to polskiego przedstawiciela giganta z Redmond.

Chrome OS ma być konkurencją dla Windowsa. Wiele osób jest ciekawych jak wygląda stanowisko Microsoftu w tej sprawie. PC World spytał o to polskiego przedstawiciela giganta z Redmond.

Piotr Kaniowski w rozmowie z PC World stwierdził, że bez odpowiedniego zaplecza nawet najlepszy system operacyjny będzie miał kłopoty ze zdobyciem klientów. Nie przedstawił on jednak oceny nowego produktu Google, twierdząc, że przyjdzie na to czas najwcześniej wtedy, kiedy pojawi się wersja beta systemu:

*"Firma Google dopiero zapowiedziała rozpoczęcie prac nad systemem Chrome OS. Do jego ukończenia lub chociażby wydania wersji beta jeszcze długa i ciężka droga, chociaż według przedstawionych planów system ma być gotowy w 2010 roku. Pamiętajmy o tym, że system operacyjny to nie jest stu procentowa gwarancja sukcesu i zdobycia rynku. Bez odpowiedniego zaplecza w postaci bogatej bazy aplikacji, sterowników, ekosystemu partnerów czy pomocy technicznej, nawet najlepszy system operacyjny będzie miał problemy z przyjaznym przyjęciem przez użytkowników. Będziemy na pewno z zainteresowaniem przyglądać się temu, co zaoferuje nam Google. *"

Na pytanie czy Chrome OS zagrozi systemom z serii Windows, przedstawiciel Microsoftu odpowiedział jedynie, że nie da się tego ocenić jedynie na podstawie wstępnych zapowiedzi Google. Trudno dziwić się takiemu stanowisku. Pokazanie, że Microsoft obawia się nowej konkurencji na pewno podgrzałoby tylko atmosferę i pomogło Google, a tego nie chce potentat z Redmond.

Warto dodać, że podobnie na temat Chrome OS wypowiedziały się niektóre z firm, które Google wymieniło na blogu Chrome jako partnerów przy realizacji projektu. Korporacje te stwierdziły, że będą obserwować rynek i czekać z decyzją do czasu przedstawienia działającej wersji systemu.

Źródło: PC World

Udostępnij:
Komentarze (0)