Pomysłowe gniazdka elektryczne [TOP 9]

Nie da się ukryć, że gniazdko elektryczne jest niezbędne każdemu gadżetomaniakowi, dlaczego więc go nie ulepszyć? Przed Wami 9 prawdziwie gadżeciarskich gniazdek elektrycznych.

Gniazdko elektryczne
Gniazdko elektryczne
Grzegorz Nowak

Obrotowe gniazdko

Obrotowe gniazdko
Obrotowe gniazdko

Co prawda to gniazdko na zupełnie inne niż polskie wtyczki, jednak sam pomysł jest wart uwagi. Dlaczego? Bo jest banalnie prosty i jednocześnie genialny. Nieraz zdarzało się, że nie mogliście podłączyć wtyczek do sąsiednich gniazdek, bo się nie mieściły, prawda? Ten kontakt ma w pełni obrotowe (o 360° jak zapewnia producent) gniazdka, które raz na zawsze rozwiążą ten problem.

Wersja na cztery wtyczki
Wersja na cztery wtyczki

Gniazdko z rozdzielaczem

Wyciągnięte gniazdko
Wyciągnięte gniazdko

Ile razy zdarzało się Wam szukać rozdzielacza, bo w ścianie było tylko jedno gniazdko. To proste rozwiązanie jest nie tylko pomysłowe, ale i wygodne. Wystarczy nacisnąć plastikową obudowę, a ze ściany wysunie się kostka z czterema dodatkowymi wejściami. Szkoda tylko, że całość to jedynie koncept i nie wiadomo, czy doczeka się realizacji.

Schowane gniazdko
Schowane gniazdko

Gniazdko i przedłużacz w jednym

Gniazdko-przedłużacz
Gniazdko-przedłużacz

To kolejny koncept w naszym zestawieniu, ale również zasługuje na wzmiankę. Gniazdko, które z pozoru niczym nie różni się od innych, można wyciągnąć ze ściany i użyć go jako przedłużacza. Kabel ma długość 1,5 metra - powinien więc wystarczyć.

Przykładowe wykorzystanie
Przykładowe wykorzystanie

Gniazdka z rogami

Pomysłowe gniazdko na ładowarkę
Pomysłowe gniazdko na ładowarkę

Kolejny pomysł z zza oceanu. Ktoś zadał sobie pytanie - co zrobić z komórką, kiedy ładowarka podłączona jest do prądu? Rozwiązane jest proste i prezentuje się ciekawie. Gniazdka z porożem jelenia rozwiązują ten problem. Może pomysł doczeka się realizacji?

Uniwersalne gniazdko

Uniwersalne gniazdko
Uniwersalne gniazdko

Takie gniazdko raz na zawsze rozwiązałoby międzynarodowy problem wtyczek. Gdyby w każdym hotelu znajdował się taki kontakt, nie byłoby potrzeby zabierania ze sobą odpowiednich przejściówek. Problem polega na tym, że pomysł choć ciekawy, nie wiadomo, kto jest jego autorem i czy można gdzieś taki kontakt kupić. Może Wy spotkaliście się z czymś takim?

Gniazdko i wyłącznik

Przełącznik w gniazdku
Przełącznik w gniazdku

Na pomysł połączenia włącznika i gniazdka wpadł Yong-jin Kim. Dzięki wymyślonemu przez niego rozwiązaniu nie musimy za każdym razem wyciągać wtyczki - wystarczy przekręcić gniazdko, żeby odciąć dopływ prądu. Proste, genialne i przy tym prezentuje się elegancko.

Zasada działania
Zasada działania

Ekologiczne gniazdko

Działanie ekologicznego kontaktu
Działanie ekologicznego kontaktu

To rozwiązanie zaprojektowane przez Toygara Targutaya przeznaczone jest dla tych, którzy pragną zaoszczędzić na rachunkach za prąd. Gniazdko ma dotykowy panel przeznaczony do ustawiania timera. Po upływie określonego czasu prąd zostanie odłączony. Rozwiązanie szczególnie przydatne przy wszelkiego rodzaju ładowarkach i zasilaczach do urządzeń przenośnych.

Japońskie gniazdko

Oryginalne gniazdko
Oryginalne gniazdko

Tym razem pomysł pochodzi z Japonii i jak zwykle zaskakuje. To przykład zupełnie nowatorskiego rozwiązania. Do tego gniazdka można podpiąć naprawdę dużo różnych wtyczek (rozdzielacz nie jest potrzebny). W parze z funkcjonalnością idzie elegancki wygląd.

Być może tak będą wyglądały gniazdka elektryczne przyszłości.

Gniazdko przyszłości
Gniazdko przyszłości

Mnóstwo gniazdek

Im więcej tym lepiej?
Im więcej tym lepiej?

Za mało gniazdek na cały sprzęt? Oto projekt zgodny z hasłem "im więcej, tym lepiej". Nie sądzę, żeby komukolwiek opłacało się (i w ogóle było możliwe) zapełnianie całej ściany gniazdkami, co nie zmienia faktu, że pomysł jest ciekawy i zabawny.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (16)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.