Pomysłowość Koreańczyków nie zna granic. Tak LG promuje swoje produkty

Pomysłowość Koreańczyków nie zna granic. Tak LG promuje swoje produkty

Pomysłowość Koreańczyków nie zna granic. Tak LG promuje swoje produkty
LG
09.04.2015 19:07, aktualizacja: 14.04.2016 17:11

Zawsze dziwi mnie to, jak nudne, schematyczne i powtarzalne są wszystkie reklamy. Kreatywność i humor to niestety bardzo rzadkie zjawisko. Są na szczęście wyjątki, a jednym z nich jest LG. Oto przegląd najciekawszych i najśmieszniejszych reklam koreańskiego producenta. Da się? Jak widać da!

Dobra reklama, to taka którą człowiek zapamięta. A zapamięta taką, która wywołała u niego emocje - najlepiej te pozytywne. Oglądając niektóre reklamy różnych produktów LG na mojej twarzy gościł uśmiech, a sympatia do marki wzrosła.

Telewizory i monitory

LG jest jednym z weteranów rozdzielczości Ultra HD i jednym z pierwszych producentów, którzy ją zastosowali. Dobrze, że zadbali także o odpowiedni marketing. Po obejrzeniu poniższej reklamy, nie poszedłbym co prawda od razu do sklepu i nie kupił tego produktu, ale gdybym szukał kiedyś TV 4K, w pierwszej kolejności spojrzałbym na ofertę LG, przypominając sobie "rozmowę kwalifikacyjną".

LG Ultra HD 84" TV PRANK (METEOR EXPLODES DURING JOB INTERVIEW)

Reklamy w formie pranku (żartu, gagu) zawsze spoko! Oto kolejna - tym razem reklamująca monitory panoramiczne o niespotykanych proporcjach 21:9.

LG televisie/toilet commercial

Wiemy już, że reakcje ludzi są różnorodne i często zabawne, ale... jak na ultrarealistyczną rozdzielczość reagują zwierzaki?

Smartfony

Zmieniamy kategorię urządzeń, jednak zostaniemy przy zwierzętach. Wiedzieliście, że kurczaki potrafią utrzymać głowę idealnie w tej samej pozycji, nawet gdy ich ciało się rusza? To zupełnie tak samo jak soczewka w obiektywie aparatu względem całego telefonu! LG - ode mnie macie ukłony!

A teraz kolejny prank. Cóż, ryzyko się opłaciło, bo mimo chwili grozy, ci co się odważyli, zyskali całkiem dużo - nowego LG G2. Ciekawi mnie tylko kwestia techniczna... Jakim cudem "rzeźnik" rodem z horroru, oddawał ludziom także ich starego smartfona w nienaruszonym stanie?

LG G2 - Upgrade your Phone "France" LG Commercial

Koreański producent wręcz perfekcyjnie reklamuje to, czym smartfony LG się wyróżniają. Była stabilizacja - pora na KNOCK Code.

Po obejrzeniu tych czterech komediowych scenek, jestem w stanie (przynajmniej na ten moment) uwierzyć, że stukanie w odpowiednie miejsca ekranu ma sens większy, niż by się na początku wydawało.

Super model Commercial

Nawet reklama odkurzacza nie musi być więc nudna. Liczy się pomysł.

Rekordowe trolololo

Nie tylko filmiki reklamowe w wykonaniu LG są dobre - inne sposoby reklamy także niszczą system. Chociażby banery na Times Squere. LG ma wykupione te miejsca reklamowe od ponad 20 lat. Natomiast Samsung zainwestował w nie całkiem niedawno. Nie przewidział jednak, że przestrzeń pod obszarem należącym do LG, nie jest dobrym wyborem...

Obraz

Kilka dni przed premierą nowego flagowca Samsunga, pojawiły się banery o tym informujące. LG postanowiło także wykorzystać cyfrę "4", dając Samsungowi pstryczka w nos. Takie pojedynki gigantów to ja rozumiem! A nie jakieś walki patentowe...

Warto także przypomnieć, że LG może pochwalić się rekordem Guinnessa dotyczącym największego baneru reklamowego. Konstrukcja waży 1800 ton i ma wymiary 250 x 12 metrów. Jego powierzchnia odpowiada dwóm boiskom do piłki nożnej, a znajduje się w Arabii Saudyjskiej.

LG Electronics billboard sets Guinness Record LG전자, 세계 최대 옥외광고 기네스북 등재

Do tej pory za pomysłowe uważałem naprawdę nieliczne firmy - na przykład piwo Żubr ;) Do zacnego grona marek potrafiących bawić się marketingiem dołącza jednak także LG. Gratulacje!

Autor: Łukasz Skałba

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)