Porównanie wzrostu bohaterów Pixara

Porównanie wzrostu bohaterów Pixara03.04.2010 13:46
Porównanie wzrostu bohaterów Pixara
Michał Nowak

Mówią, że kamera pogrubia, albo nie odzwierciedla rzeczywistego wzrostu osoby przed nią występującej. Ciekawe czy tyczy się to również animacji? Jeśli choć przez chwilę zastanawiał się ktoś, jaka jest różnica w wielkości między Zygzakiem McQueenem, a potworem Jamesem "Sulley'em'' z Monsters Inc., to mamy na to odpowiedź. Wprawdzie nie podano wzrostu w calach, ale na jednej grafice postawiono obok siebie sto postaci z filmów Pixara (zarówno z kinowych, jak również z krótkometrażówek).

Mówią, że kamera pogrubia, albo nie odzwierciedla rzeczywistego wzrostu osoby przed nią występującej. Ciekawe czy tyczy się to również animacji? Jeśli choć przez chwilę zastanawiał się ktoś, jaka jest różnica w wielkości między Zygzakiem McQueenem, a potworem Jamesem "Sulley'em'' z* Monsters Inc*., to mamy na to odpowiedź. Wprawdzie nie podano wzrostu w calach, ale na jednej grafice postawiono obok siebie sto postaci z filmów Pixara (zarówno z kinowych, jak również z krótkometrażówek).

Grafika powiększa się po kliknięciu. Ale lepiej obejrzeć ją w największym rozmiarze,

dostępnym TUTAJ.

396096429867020017

Oczywiście, można polemizować co do rzeczywistych rozmiarów tych postaci. To co widać na grafice, to jedynie wizja autora (Juan Pablo Bravo), który w żaden sposób nie konsultował się z Pixarem przy jej tworzeniu. Można zauważyć także pewną tendencję, ponieważ kolejność w jakiej stoją bohaterowie jest chronologiczna. Patrząc na początek grafiki i jej koniec, można postawić tezę, że Pixar zatoczył koło.

Źródło: /Film

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)