Porównanie wzrostu bohaterów Pixara

Porównanie wzrostu bohaterów Pixara

Porównanie wzrostu bohaterów Pixara
Michał Nowak
03.04.2010 13:46

Mówią, że kamera pogrubia, albo nie odzwierciedla rzeczywistego wzrostu osoby przed nią występującej. Ciekawe czy tyczy się to również animacji? Jeśli choć przez chwilę zastanawiał się ktoś, jaka jest różnica w wielkości między Zygzakiem McQueenem, a potworem Jamesem "Sulley'em'' z Monsters Inc., to mamy na to odpowiedź. Wprawdzie nie podano wzrostu w calach, ale na jednej grafice postawiono obok siebie sto postaci z filmów Pixara (zarówno z kinowych, jak również z krótkometrażówek).

Mówią, że kamera pogrubia, albo nie odzwierciedla rzeczywistego wzrostu osoby przed nią występującej. Ciekawe czy tyczy się to również animacji? Jeśli choć przez chwilę zastanawiał się ktoś, jaka jest różnica w wielkości między Zygzakiem McQueenem, a potworem Jamesem "Sulley'em'' z* Monsters Inc*., to mamy na to odpowiedź. Wprawdzie nie podano wzrostu w calach, ale na jednej grafice postawiono obok siebie sto postaci z filmów Pixara (zarówno z kinowych, jak również z krótkometrażówek).

Grafika powiększa się po kliknięciu. Ale lepiej obejrzeć ją w największym rozmiarze,

dostępnym TUTAJ.

Obraz

Oczywiście, można polemizować co do rzeczywistych rozmiarów tych postaci. To co widać na grafice, to jedynie wizja autora (Juan Pablo Bravo), który w żaden sposób nie konsultował się z Pixarem przy jej tworzeniu. Można zauważyć także pewną tendencję, ponieważ kolejność w jakiej stoją bohaterowie jest chronologiczna. Patrząc na początek grafiki i jej koniec, można postawić tezę, że Pixar zatoczył koło.

Źródło: /Film

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)