Posłuszeństwo. Władza. Dyktatura. Zobacz zwiastun, galerię i polski plakat kontrowersyjnej Fali

Posłuszeństwo. Władza. Dyktatura. Zobacz zwiastun, galerię i polski plakat kontrowersyjnej Fali

Piotr Guszkowski
02.09.2008 17:00

W 2001 roku Oliver Hirschbiegel zrealizował interesujący obraz Eksperyment, będący wariacją na temat klasycznego dla psychologii i nauk społecznych eksperymentu Phillipa Zimbardo. Za trzy tygodnie na ekrany polskich kin wejdzie kolejny niemiecki film nawiązujący do autentycznego badania przeprowadzonego w jednej ze szkół. Mowa o Fali Dennisa Gansela. Zapraszam do obejrzenia zwiastuna i polskiego plakatu tej produkcji.

W 2001 roku Oliver Hirschbiegel zrealizował interesujący obraz Eksperyment, będący wariacją na temat klasycznego dla psychologii i nauk społecznych eksperymentu Phillipa Zimbardo. Za trzy tygodnie na ekrany polskich kin wejdzie kolejny niemiecki film nawiązujący do autentycznego badania przeprowadzonego w jednej ze szkół. Mowa o *Fali *Dennisa Gansela. Zapraszam do obejrzenia zwiastuna i polskiego plakatu tej produkcji.

[swf]http://patrz.pl/player.partner.24.swf?id=372448&r=5&o=372448&w=24&color1=000000&color2=ffffff&color3=990000,425,349,8,ffffff[/swf]

Fala była pokazywana podczas tegorocznego Sundance Film Festival i otrzymała Niemiecką Nagrodę Filmową dla najlepszego filmu. Polski dystrybutor dramatu Gansela, firma SPI, streszcza fabułę filmu w następujący sposób:

Władza nieograniczona, będąca poza wszelką kontrolą przekazana przez nauczyciela gimnazjum Rainera Wengera miała przybliżyć uczniom pojęcie autokracji. Nieoczekiwanie niewinny z pozoru eksperyment pedagogiczny wymyka się spod kontroli.

Przyznam, że lubię wyraziste niemieckie kino od mojego pierwszego filmowego spotkania z twórczością Toma Tykwera, a co roku udaje mi się zobaczyć przynajmniej jeden wartościowy obraz powstały za naszą zachodnią granicą. W tym roku za taką produkcję mogę uznać już przewrotny Free Rainer Hansa Weingartnera (Edukatorzy), ale chętnie dołączę do tego grona nieźle zapowiadającą się Falę. Lubię kino niepokorne i poruszające wątki społeczne. Premiera 26 września.

Foto: SPI

Źródło: FirstShowing.netSPI

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)