PowerResizer rozmieści okna na pulpicie

PowerResizer rozmieści okna na pulpicie26.09.2009 23:00
powerresizer
powerresizer
Mateusz

Pracując z wieloma aplikacjami jednocześnie, często borykamy się z ich rozmieszczeniem na pulpicie. Aby korzystać z niektórych programów potrzebujemy bowiem więcej miejsca niż w przypadku innych. Oczywiście dopasowywanie do siebie ich okien zajmuje trochę czasu i nie zawsze pomaga w pełni wykorzystać pulpit. W takiej sytuacji skorzystajmy z PowerResizera.

Pracując z wieloma aplikacjami jednocześnie, często borykamy się z ich rozmieszczeniem na pulpicie. Aby korzystać z niektórych programów potrzebujemy bowiem więcej miejsca niż w przypadku innych. Oczywiście dopasowywanie do siebie ich okien zajmuje trochę czasu i nie zawsze pomaga w pełni wykorzystać pulpit. W takiej sytuacji skorzystajmy z [PowerResizera](Pracując z wieloma aplikacjami jednocześnie, często borykamy się z ich rozmieszczeniem na pulpicie. Aby korzystać z niektórych programów potrzebujemy więcej miejsca niż w przypadku innych. Oczywiście dopasowywanie do siebie ich okien zajmuje trochę czasu. PowerResizer to ciekawe narzędzie pomagające w rozmieszczeniu poszczególnych aplikacji i folderów. Po zainstalowaniu i uruchomieniu programu możemy zaczynać. Teraz kiedy przesuniemy okno jakiejś aplikacji do jednej z krawędzi ekranu, to zostanie ono dopasowane do połowy pulpitu. Robiąc to samo z oknem znajdującym się po przeciwnej stronie sprawimy, że będą się one łączyć w połowie naszego ekranu. Jeśli chcemy zmienić rozmiar jednego z okien i sprawić, żeby stało się mniejsze lub większe, to program automatycznie dopasuje również drugą aplikację. Dzięki temu będą one zajmowały całą powierzchnię monitora. Oczywiście istnieje sporo kombinacji - jedną z nich jest umieszczenie trzech okien tak, aby jedno z nich zajmowało górną część pulpitu, a dwa pozostałe dolną. Aby to zrobić przesuwamy trzecią aplikację na górę ekranu i klikamy prawym przyciskiem w ikonę PowerResizera. Następnie w rozwiniętego wybierany opcję Reposition Windows. Dzięki temu program dopasuje do siebie okna i wykorzysta cały pulpit.).

Po zainstalowaniu i uruchomieniu programu możemy zaczynać. Teraz kiedy przesuniemy okno jakiejś aplikacji do jednej z krawędzi ekranu, to zostanie ono dopasowane do połowy pulpitu. Robiąc to samo z oknem znajdującym się po przeciwnej stronie sprawimy, że będą się one łączyć w połowie naszego ekranu.

Jeśli chcemy zmienić rozmiar jednego z nich i sprawić, żeby stało się mniejsze lub większe, to program automatycznie dopasuje również drugą aplikację. Dzięki temu będą one zajmowały całą powierzchnię monitora. Oczywiście istnieje sporo kombinacji - jedną z nich jest umieszczenie trzech okien tak, aby jedno z nich zajmowało górną (lub dolną) część pulpitu, a dwa pozostałe - przeciwną.

Aby to zrobić przesuwamy trzecią aplikację na w odpowiednie miejsce ekranu i klikamy prawym przyciskiem w ikonę PowerResizera. Następnie w rozwiniętego menu wybierany opcję Reposition Windows. Dzięki temu program dopasuje do siebie okna i wykorzysta cały pulpit. Aplikacja jest naprawdę bardzo praktyczna i przydatna. Warto z niej skorzystać i dopasować wszystko tak, aby szybciej skończyć swoje zadania.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)