Poznaj LG TurboWash, czyli energooszczędne pralki dla... geeków

LG TurboWash
LG TurboWash
Źródło zdjęć: © LG
LG

01.12.2015 18:31, aktual.: 14.04.2016 17:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeśli zrobienie prania to dla Ciebie czarna magia, ale ze smartfonem radzisz sobie znakomicie, to spodobają się nowe pralki LG z serii TurboWash.

Robienie prania to nadal dla wielu osób prawdziwa udręka i naprzeciw takim problemom wychodzi LG, które zaprezentowało na polskim rynku nową serię pralek TurboWash. Ich elementem wyróżniającym jest - uwaga - łączność NFC, która pozwala na sparowanie z telefonem. Dzięki temu każdy geek i maniak nowych technologii poczuje się jak w domu.

NFC, czyli jak pralka "rozmawia" ze smartfonem

Łączność NFC znana jest ze smartfonów lub różnych inteligentnych gadżetów. Dzięki niej mogą się one ze sobą komunikować i wymieniać informacjami. Dokładnie tak samo działa to w nowych pralkach LG. Zamiast zastanawiać się nad wyborem odpowiedniego trybu prania, wystarczy przyłożyć telefon z aplikacją LG Smart Laundry. Tam można znaleźć porady dotyczące prania, dostosować odpowiednie programy do swoich potrzeb oraz natychmiastowo uzyskać pomoc serwisu. Co więcej, dzięki temu rozwiązaniu można ściągnąć 9 dodatkowych programów dla pralki. Dla wielu najważniejsza będzie prostota. Jeśli np. będziesz chciał przeprać ubrania po treningu, to wybór "szybkiego odświeżania" sprawi, że w 20 minut znikną nieprzyjemne zapachy.

Potrzebne aplikacje znajdziecie poniżej:

Dzięki trybom świetnie się ona nadaje dla bardzo różnych osób

LG proponuje różne programy, zależne od potrzeb użytkowników. Z innych skorzysta singiel, na inne postawi młode małżeństwo, któremu zależy na czasie, a na jeszcze inne wielodzietna rodzina, gdzie zawsze prania jest pod dostatkiem.

LG TurboWash
LG TurboWash© LG

Z ciekawszych trybów należy wymienić chociażby ten przeznaczony dla ubranek niemowlęcych czy też "Higienia", w którym stała temperatura 60 stopni pozwala pozbyć się możliwie największej ilości drobnoustrojów. Do wspomnianych wyżej ludzi, którym bardzo się spieszy, skierowany jest "Mały załadunek" czy "Szybki 14". One skupiają się na szybkości prania, więc nawet jak trzeba iść na spotkanie, a ulubiony ciuch jest akurat brudny, nie ma powodów do stresu. Warty wspomnienia jest także tryb TurboWash. Dzięki niemu ubrania bawełniane można wyprać w jedynie 59 minut. Zostało to osiągnięte za sprawą nowego sposobu płukania tkanin, który dzięki natryskowi ciśnieniowemu zachowuje się jak prysznic dla ubrań.

Oszczędność czasu, wody i energii

Pralki z serii LG TurboWash okazały się o 40% bardziej oszczędne, niż przewiduje to najwyższa klasa energetyczna, czyli A+++. Dzięki temu roczne oszczędności mogą sięgnąć nawet 800 złotych i to tylko na samej energii. W wyżej opisanym programie prania bawełny pralki te pozwolą nie tylko na oszczędność 40% wody i 15% prądu, ale również 40% czasu, co dla wielu będzie najistotniejsze.

Dostępne serie pralek LG TurboWash:

Dodatkowo LG zwraca nawet 250 złotych przy zakupie tych pralek. Promocja trwa do końca stycznia przyszłego roku, a pełny regulamin znajdziecie TUTAJ.

W końcu komuś udało się stworzyć pralkę, na widok której geek nie dostanie napadu epilepsji. Można? Można.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)