Poznaj nowych bohaterów Pixara

Poznaj nowych bohaterów Pixara12.03.2010 22:19
Poznaj nowych bohaterów Pixara
Michał Nowak

Tak prezentują się bohaterowie nadchodzącej krótkometrażówki Pixara, Day & Night, którą będzie można obejrzeć przed seansem Toy Story 3. Ciągle mam w pamięci świetne Zaburzenie częściowe, czyli film o bocianach, który można było zobaczyć przed projekcją Odlotu. Te shorty są naprawdę świetnym pomysłem i czasem warto się wybrać do kina po to, by tylko je zobaczyć. Fabuła zapowiada kilka przyjemnych minut animacji.

Tak prezentują się bohaterowie nadchodzącej krótkometrażówki Pixara,* Day & Night*, którą będzie można obejrzeć przed seansem Toy Story 3. Ciągle mam w pamięci świetne Zaburzenie częściowe, czyli film o bocianach, który można było zobaczyć przed projekcją Odlotu. Te shorty są naprawdę świetnym pomysłem i czasem warto się wybrać do kina po to, by tylko je zobaczyć. Fabuła zapowiada kilka przyjemnych minut animacji.

Kiedy pogodny Dzień po raz pierwszy spotyka ponurą Noc, oboje mają do siebie negatywne nastawienie. Dzień i Noc są przestraszeni, wzmagają podejrzenia względem siebie, by następnie rozpocząć konkurować. Z czasem jednak oboje odkrywają swoje unikalne talenty, dzięki czemu mogą wnieść różny wkład do tego samego świata. Między dwójką rodzi się przyjaźń, która pozwoli im spojrzeć na wszystko z nowej perspektywy.

Właściwie znamy już cały scenariusz, ale na pewno sposób przedstawienia tej krótkiej historyjki będzie wielce oryginalny. Choć jeśli o oryginalności mówimy, to ostatnio można w studiu Pixara zauważyć niepokojącą tendencję - powtarzanie się. Pixar mocno bierze się za sequele, czego dowodem jest trzecia część Toy Story, jak również Auta 2, które obejrzymy w 2011 roku. To jednak nie koniec, bo chodzą słuchy, że następne w kolejności mają być Potwory i spółka 2! Czyżby brak pomysłów? Te krótkometrażówki pozwalają mi o tym na razie nie myśleć, jednak mam nadzieję, że po przyszłym roku zobaczymy jakiś świeży pomysł, a nie jeszcze jedną kontynuację.

*Day & Night *wyreżyseruje Teddy Newton, stały pracownik Pixara dla którego będzie to reżyserski debiut. Film będzie wyświetlany z chwilą premiery Toy Story 3, a więc 18. czerwca 2010 (w Polsce). Według domysłów wielu serwisów filmowych, bardzo możliwe że film będzie w wersji 2D. Takie spekulacje rodzi powyższy art przedstawiający bohaterów, którzy zdają się być narysowani w klasycznym stylu. Osobiście, nie mam nic przeciwko wersji 'płaskiej'.

Źródło: /Film

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)