Pralka elementem inteligentnego domu przyszłości

Pralka elementem inteligentnego domu przyszłości
Materiał partnerski

25.07.2019 11:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jaka jest Wasza wizja inteligentnego domu przyszłości? Czołowi producenci sprzętu elektronicznego i urządzeń AGD nieustannie oferują coraz nowocześniejsze modele i wykorzystują innowacyjne technologie, które sprawiają, że życie staje się znacznie wygodniejsze. Jednym z elementów ekosystemu inteligentnych urządzeń domowych połączonych ze sobą są pralki – Samsung, Whirlpool, Bosch itd. Co potrafią współczesne urządzenia?

Modelowe domy przyszłości zaprezentowały różne firmy, m.in. Samsung oraz LG. Przedstawione rozwiązania będą dostępne dla klientów w ciągu najbliższych lat. Mimo to już dzisiaj można stworzyć nowoczesny dom wyposażony w urządzenia typu Smart – m.in. pralki Samsung lub Gorenje, telewizory Sony lub Philips itd. Jakie funkcje dodatkowe zapewniają współczesne pralki?

Inteligentne pralki Samsung, Bosch, Candy

Samsung, LG, Bosch czy Whirlpool należą do czołowych pomysłodawców i twórców rozwiązań dla inteligentnego domu. W swojej ofercie mają wiele nowoczesnych urządzeń.

Samsung – pralki QuickDrive™

Pralki Samsung QuickDrive™ gwarantują idealnie czyste pranie w o połowę krótszym czasie. Specjalnie zaprojektowany bęben składa się z dwóch elementów, dzięki czemu ubrania obracają się w nim w różnych kierunkach i niezależnie od siebie, a zabrudzenia usuwane są szybciej i efektywniej. Z kolei technologia AddWash pozwala dodawać ubrania już podczas prania przez dodatkowe drzwi, a EcoBubble na skuteczne usuwanie plam i zabrudzeń nawet w niskiej temperaturze. Można też zdalnie sterować pralką, korzystając z praktycznej i intuicyjnej aplikacji Smart Things.

Pralki Bosch Vario Perfect

Obecnie w swojej ofercie wielu producentów ma inteligentne pralki. Samsung, LG czy Candy to jedynie kilka z przykładów. Bosch Vario Perfect to dwa sposoby na oszczędzanie. Pralki wykorzystujące ten system mogą prać nadzwyczaj szybko lub oszczędnie – do wyboru są dwie funkcje dodatkowe, tj. TimePerfect i EcoPerfect. Dzięki nim można skrócić czas prania nawet o 65% lub zaoszczędzić nawet około 50% energii.

Nowoczesne pralki Bosch zapewniają ponadto wygodę w wykonywaniu codziennych obowiązków m.in. dzięki inteligentnym dozownikom. Wystarczy je napełnić, a system i-DOS wykona wszystko, co potrzeba, aby pranie było idealnie świeże i czyste.

LG ThniQ AI i LG Styler

Z kolei LG rozwija i dopracowuje technologię ThinQ, która pozwala m.in. wydawać sprzętom polecenia głosowo. Można też np. powiedzieć lodówce, by pralka uruchomiła pranie itp. Inteligentne systemy połączonych ze sobą urządzeń są w planach firmy, ale trzeba jeszcze poczekać na ich realizację.

LG oferuje za to szafę parową LG Styler, dzięki której można skutecznie wyeliminować różne bakterie, alergeny i niemiłe zapachy. Technologia TrueSteam™ sprawia, że pranie odbywa się przy udziale pary wytworzonej z czystej wody. Z kolei system wieszaków poruszających się bez przerwy – nawet 200 razy w ciągu minuty – odpowiada za skuteczne odświeżanie. Wszystkie pralki tego producenta są wyposażone w najnowsze rozwiązania technologiczne oraz systemy pozwalające na zarządzanie inteligentnym domem poziomu aplikacji SmartThinQ.

Możliwość sterowania pralką z poziomu telefonu

W większości nowoczesnych modeli można też korzystać z opcji zdalnego sterowania – takie rozwiązania oferuje m.in. Candy, Bosch czy Samsung. Pralki obsługiwane z poziomu smartfona są dużym ułatwieniem w wykonywaniu codziennych obowiązków. Można uruchomić pranie, wychodząc z pracy, a po powrocie jedynie je rozwiesić. Inteligentne pralki same też diagnozują swoje problemy, informują o rodzaju usterki czy awarii, a także proponują ich rozwiązanie. Większość błędów podczas użytkowania nie wymaga pomocy ze strony serwisu.

Wiele modeli zapewnia też wsparcie osobistego wirtualnego asystenta – np. modele Candy Smart Touch. Można kontrolować stan techniczny pralki, sterować głosem, skorzystać z listy praktycznych porad itd. Zdalne sterowanie pralką to również przejrzysty monitoring kosztów i bezprzewodowa łączność z wybranymi sprzętami AGD.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)