Prawie jak ekranizacja Generała Daimosa [teaser]

Prawie jak ekranizacja Generała Daimosa [teaser]

Prawie jak ekranizacja Generała Daimosa [teaser]
Michał Nowak
30.03.2010 17:34

W sieci pojawił się teaser trailer do nadchodzącego filmu pod tytułem Gaiking. Nic o tym wcześniej nie słyszałem, ale ten krótki zwiastun wygląda całkiem  imponująco. Pierwsze co mi się nasunęło podczas jego oglądania, to kultowy już u nas Generał Daimos. Okazuje się jednak, że Gaiking również było serialem anime, a co więcej, powstał dwa lata przed wspomnianym Daimosem. Zobaczcie teaser wewnątrz wpisu!

W sieci pojawił się teaser trailer do nadchodzącego filmu pod tytułem Gaiking. Nic o tym wcześniej nie słyszałem, ale ten krótki zwiastun wygląda całkiem  imponująco. Pierwsze co mi się nasunęło podczas jego oglądania, to kultowy już u nas Generał Daimos. Okazuje się jednak, że *Gaiking *również było serialem anime, a co więcej, powstał dwa lata przed wspomnianym Daimosem. Zobaczcie teaser wewnątrz wpisu!

Początkowo, *Gaiking *miał trwać 7 minut i wchodzić w skład nadchodzącego Heavy Metal Davida Finchera. Szybko zadecydowano jednak, aby stworzyć z tego osobny film, z udziałem CG i prawdziwych aktorów.

Widzowie w USA są już po części zaznajomieni z Gaikingiem, ponieważ ten wchodził swego czasu w skład serii zabawek Mattel's Shogun Warriors. Z kolei animowany serial pochodzi z lat 1976-77 i liczył 44 odcinki (dokładnie tyle samo, co Generał Daimos).

Za produkcję odpowie Jules Urbach, prezes firmy LightStage, która maczała swe palce w realizacji efektów specjalnych do takich filmów, jak Avatar,* King Kong, Spider-man II i III oraz *Ciekawy przypadek Benjamina Buttona. W roli reżysera zadebiutuje Matthew Gratzner, który do tej pory kierował efektami specjalnymi m.in. w Shutter Island, czy Iron Manie. Jest również współzałożycielem New Deal Studios.

Zapowiada się ciekawie, choć niektórym może się nie podobać fakt, że łapią się za to Amerykanie. Ale nikt nie wspomina o udziale Michaela Bay'a w tej produkcji, więc jest nadzieja na dobry film. Więcej na temat *Gaikinga *będzie wiadomo na tegorocznym Comic-Conie, który odbędzie się w lipcu. Wstępna premiera filmu jest planowana na 2012 rok.

Źródło: Twitch

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)