Premiery DVD: Shrek Trzeci, Evan Wszechomogący, Volkodav

Grzegorz Szeligowski

01.12.2007 17:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Shrek Trzeci

I znowu, po ?Harrym Potterze" i ?Piratach z Karaibów" ukazuje się na DVD kontynuacja wielkiego przeboju. Tym razem jest to trzecia część Shrek'a. Niestety, podobnie jak w przypadku wcześniej wymienionych tytułów, ?Shrek Trzeci" nie został jednogłośnie przyjęty z entuzjazmem. Pomimo, że film jest zabawny, nie zrobił już takiej furory, jak część pierwsza. Zmieniono nieco formułę filmu, który już nie jest głównie pastiszem disneyowskich (i nie tylko) bajek i ironicznym spojrzeniem na baśniowe kanony, ale też wnosi coś swojego. Tym razem Shrek musi znaleźć godnego następcę tronu, gdyż jemu znudziło się już królowanie i ma ochotę wrócić do normalnego życia. Podczas jego nieobecności w Zasiedmiogórogrodzie dochodzi do zamachu stanu, z którym musi radzić sobie Fiona. Film jest poprawny, a zabawne sceny powodują uśmiech na twarzy, jednakże pierwszą częścią twórcy wysoko zawiesili sobie poprzeczkę, której tym razem nie udało się im przeskoczyć.

*Rok produkcji: 2007

Kraj produkcji: USA

W rolach głównych: Eddie Murphy (Jerzy Stuhr), Mike Myers (Zbigniew Zamachowski), Cameron Diaz (Agnieszka Kunikowska), Antonio Banderas (Wojciech Malajkat)                                                                                                                                             Reżyseria: Raman Hui, Chris Miller*

Evan Wszechomogący

Sequel udanej komedii z Jim'em Carrey'em ?Bruce Wszechmogący". Tym razem wybrańcem Boga został znany z pierwszej części prezenter Evan Baxter, grany przez Steve'a Carrel'a. Nadmienić należy, że Jim Carrey w drugiej części nie gra głównie ze względów ekonomicznych. Evan Baxter prowadzi spokojne życie u boku pięknej żony i trójki dzieci. Porzucił zawód prezentera telewizyjnego, poświęcając się karierze politycznej. Pewnego dnia, całe to uporządkowane życie wywraca się do góry nogami za sprawą wizyty Boga (Morgan Freeman), który nakazuje Evan'owi wybudowanie Arki, tak jak niegdyś zlecił to zadanie Noemu. Film jest oczywiście zabawny, lecz niestety ten atut miażdżony jest przez ciężar moralizującego tonu. Twórcy wbijają nam do głów prawdy o życiu, jak ważna jest rodzina i wiara, co w efekcie nuży i sprawia, że niektórzy widzowie i recenzenci określają ?Evana Wszechmogącego" mianem dramatu, miast komedii.

*Rok produkcji: 2007

Kraj produkcji: USA

W rolach głównych: Steve Carell, Morgan Freeman, Lauren Graham, John Goodman Reżyseria: Tom Shadyac*

Volkodav: Ostatni z rodu Szarych Psów

Udało się! Nareszcie ktoś zdjął z ?Wiedźmina" piętno najgorszego filmu fantasy (przynajmniej na kontynencie euroazjatyckim). Tego czynu dokonali rosyjscy twórcy tworząc film ?Volkodav: Ostatni z rodu Szarych Psów", który oparty jest na książkach Marii Semenovej, znanych nota bene również w Polsce. Volkodav jest ostatnim żyjącym przedstawicielem swojego rodu, ponieważ złe siły zabiły jego rodzinę, co daje mu możliwość mszczenia się przez cały film, a aktorowi grającemu tą postać umożliwia obnoszenie się z groźną, marsową miną i prawienie morałów. Teoretycznie, głównym zadaniem bohatera jest jednak ochrona pięknej księżniczki Eleny, którą ma odeskortować w ramiona przeznaczonego jej księcia. Ten bardzo drogi obraz, jak na rosyjską kinematografię okazał się również bardzo dużym nieporozumieniem. Zarówno scenografia, jak i efekty specjalne wywołują uśmiech na twarzy i przypominają stare rosyjskie bajki, a przecież Rosjanie potrafią zrobić dobry film za mniejsze pieniądze. Wspomnieć wystarczy starszą produkcję zza Bugu - ?Nocną straż", która jest dowodem na duże możliwości i umiejętności rosyjskich twórców.

*Rok produkcji: 2006

Kraj produkcji: Rosja

W rolach głównych: Aleksandr Bukharov, Oksana Akinshina, Aleksandr Domagarov, Igor Petrenko                                                                                                                                   Reżyseria: Nikolai Lebedev*

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)