Prezent dla HDTVmaniaka

Prezent dla HDTVmaniaka

Prezent dla HDTVmaniaka
Szymon Adamus
03.12.2008 15:00

Skarpetki, golf, nowy pasek, żelazko i ramka na zdjęcie. Oto prezenty, których zupełnie nie bierzcie pod uwagę.

Jeśli chcecie obdarować jakiegoś HDTVmaniaka, to sprawdźcie najpierw co ma w swoim kinie domowym, czego mu brakuje lub o czym ciągle gada, gada, gada i gada! Zapewniam, że coś się znajdzie.

Skarpetki, golf, nowy pasek, żelazko i ramka na zdjęcie. Oto prezenty, których zupełnie nie bierzcie pod uwagę.

Jeśli chcecie obdarować jakiegoś HDTVmaniaka, to sprawdźcie najpierw co ma w swoim kinie domowym, czego mu brakuje lub o czym ciągle gada, gada, gada i gada! Zapewniam, że coś się znajdzie.

Najprostszym prezentem byłby oczywiście nowy telewizor. Wbrew pozorom nie jest to jednak wcale prezent najlepszy. Po pierwsze koszmarnie drogi (pamiętajcie, że kupujecie coś "maniakowi"/"maniaczce". Nie można iść na ustępstwa w kwestii jakości), a po drugie trudny do wybrania.

Nawet mając pod ręką poradnik Plazma czy LCD i tak jest to śliska sprawa. Wybierając telewizor nawet dwa miesiące nie będziecie od końca pewni czy zdecydowaliście się na właściwy model. A co jeśli dana osoba częściej ogląda sport niż słucha muzyki? Co jeśli skupia się na DVD, a nie Blu-ray? Co jeśli zepsuły się jej rolety na oknie i ma mocne nasłonecznienie w pokoju?

Obraz

Z projektorami sytuacja jest podobna. Wybór między plazmą, a LCD nie występuje, ale najnormalniej w świecie nie każdy projektora potrzebuje. Nie ma co uszczęśliwiać kogoś na siłę.

Drugim, moim zdaniem średnim, wyjściem jest nowy odtwarzacz Blu-ray lub zestaw kina domowego. Jeśli wiecie, że dana osoba czeeeeeka z wystawionym jęzorem aż ktoś sprezentuje jej Blu-ray to sprawa jest prosta. Jeśli wiecie, że to przy okazji zapalony gracz, który oddałby duszę za konsolę Playstation 3 (gry i Blu-ray w jednym) to też nie ma problemu.

Tylko, że znów takie rzeczy fajnie wybiera się samemu. Jeśli to bliska osoba - kupcie odtwarzacz, kino domowe czy konsolę razem. Będzie interesująco już przy wybieraniu. Ale jeśli nie, to lepiej dajcie sobie spokój. Nie ma nic gorszego niż dostać drogi prezent, który nam nie odpowiada.

Ewentualnie można zapytać czego "maniakowi" potrzeba, ale to zabija klimat świąteczny.

Obraz

Osobiście polecałbym sprawdzone drobiazgi. Nowy Blu-ray to fajna sprawa, ale i wydatek powyżej 1000 złotych. Jeśli nie traficie z modelem, to atmosfera może być nieciekawa.

Ale nowe kable? Czemu nie! Dowiedzcie się tylko czym HDTVmaniak podłącza swój sprzęt i kupcie to samo, tylko lepsze.

Co prawda niejeden ekspert powie Wam, że między kablami HDMI za 10, a 1500 zł nie ma różnicy (co najwyżej w wykonaniu, nie w jakości sygnału), ale nie uwierzycie jak wiele potrafi zdziałać dobry marketing. Mając drogi telewizor Full HD podłączony kablem za kilkanaście złotych fajnie jest zmienić go na coś kosztującego stówkę. Chociażby po to by fajnie wyglądało.

Dodatkowo możecie dokupić takie cudeńko:

Więcej o zginanych przejściówkach w tym poście.

Co jeszcze? Na pewno filmy. W tym przypadku sytuacja jest o wiele łatwiejsza niż z drogim telewizorem czy odtwarzaczem. Presja jest mniejsza, koszty również, a dwupłytowe wydanie Mrocznego Rycerza na Blu-ray czy WALL-E'ego powinna ucieszyć każdego fana domowego kina.

Przed zakupem zajrzyjcie do poradnika Kupujemy film HD - tylko gdzie?

A jeśli nie Blu-ray to w nawet niższej cenie dobry pack kilku filmów na DVD, coś z klasyki, albo wręcz przeciwnie coś całkowicie odmóżdżającego, co pozwoli przetestować możliwości surroundu i podnoszenia jakości DVD przez odtwarzacz.

Toshiba to introduce new DVD player 'XDE'

Ciekawym pomysłem może być też kupno dobrej jakości środków czystości do sprzętu RTV. Nie mówię od razu o luksusowym płynie do ekranu za 20 funtów, ale bezpieczne środki bez mililitra alkoholu, ściereczki do zbierania kurzu... to się zawsze przydaje.

Na deser możecie dorzucić do zestawu ładne pudełka na kilkadziesiąt płyt DVD z Ikei, nowe akumulatorki do pilota i padów konsoli, jakąś nietypową płytę Blu-ray w stylu kominka HD czy akwarium. Z takim prezentem uśmiech na twarzy HDTVmaniaka macie zapewniony!

Źródło: Wikimedia

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)