Prezydent Rosji to gadżeciarz, bardzo bogaty gadżeciarz

Prezydent Rosji to gadżeciarz, bardzo bogaty gadżeciarz

Prezydent Rosji to gadżeciarz, bardzo bogaty gadżeciarz
Marek Maruszczak
23.11.2010 23:00

Jakiś czas temu pisaliśmy o pancernym komputerze, którego używa prezydent Miedwiediew. Okazuje się, że to zdecydowanie niejedyny i nie najbardziej imponujący gadżet, z którego korzysta polityk.

Samsung Galaxy Tab

Na początek urządzenie, które jest w zasięgu gadżetomaniaków, którzy akurat nie rządzą żadnym mocarstwem. Prezydent Miedwiediew otrzymał tablet Samsunga w prezencie podczas wizyty w Korei Południowej. Nie omieszkał wykonać zdjęcia aparatem, który znajduje się na wyposażeniu urządzenia, oraz skomentować go na swoim twitterowym kanale (tak, Miedwiediew bloguje!).

Obraz
Zima przyszła do Moskwy. Zdjęcie wykonane Samsungiem Galaxy Tab. To wygodne, ale jakość nie jest rewelacyjna:(.

Nic dziwnego, że jakość fotografii wykonanej aparatem GT-P1000, zamontowanym w tablecie nie zrobiła na nim wrażenia. Prezydent naszego bratniego narodu jest właścicielem aparatów, który pozostają w sferze marzeń większości fotografów.

Leica M9

Obraz

Podstawowa wersja tego modelu śni się po nocach niejednemu fotografowi.

Obraz

Tymczasem prezydent Miedwiediew jest podobno właścicielem również limitowanej Nieman Marcus Edition M9. Koszt tego cacka to 17 500 dolarów.

Leica S2-P

Obraz

Limitowana edycja M9 to niejedyny aparat z najwyższej półki, jaki ma w swojej kolekcji następca Putina. Na zdjęciu widzimy prezydenta z Leicą S2-P, którą w Polsce można kupić najtaniej za 92 000 złotych.

Obraz

Zestaw audio

Obraz

Okazuje się, że fotografia to niejedyna dziedzina, na którą prezydent Miedwiediew jest gotów wydać duże pieniądze. Za zestaw audio, który stoi w jego gabinecie, można by kupić sportowy samochód z najwyższej półki lub wybudować całkiem wygodny dom.

Obraz

Po kolei: głośniki i wzmacniacze zostały wyprodukowane przez szwajcarską firmę Daniel Hertz SA. Para głośników M1 kosztuje 75 000 dolarów.

Obraz

Dwa wzmacniacze M5 Telikos to koszt „jedynie” 12 000 dolarów.

Zestaw audio 2

Obraz

Na tym bynajmniej nie koniec. Do wspomnianych głośników i wzmacniaczy dochodzą: przedwzmacniacz M6, również Daniela Hertza (8 000 dolarów);

Obraz

gramofon Avid Acutus Reference SP + zasilanie (31 000 dolarów);

Obraz

oraz odtwarzacz CD Naim Audio CDX2 (6150 dolarów).

Technics RS-1500

Obraz

Na koniec najtańsze urządzenie w zestawie Miedwiediewa - magnetofon szpulowy Technics RS-1500, który kosztuje skromne (w porównaniu z resztą gadżetów) 3200 zł.

Obraz

Jak myślicie, czego może słuchać prezydent Rosji na takim sprzęcie? Nie mogę nie sympatyzować z jego gustem. Do ulubionych kapel Miedwiediewa należy bowiem Deep Purple, a podobno również Led Zeppelin i inne legendy klasycznego rocka.

Jeżeli rozpoznaliście któreś z niewymienionych w zestawieniu elementów zestawu audio należących do prezydenta Miedwiediewa lub potraficie zidentyfikować obiektywy jego aparatów, to napiszcie o tym w komentarzach lub na facebookowym profilu Gadżetomanii.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)