Problemy z iOS 17.5. Użytkownicy znajdują niechciane zdjęcia po aktualizacji

Problemy z iOS 17.5. Użytkownicy znajdują niechciane zdjęcia po aktualizacji
Źródło zdjęć: © Unsplash

16.05.2024 09:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Apple spotyka się z krytyką. W internecie pojawiły się informacje, że po najnowszej aktualizacji iPhone'ów użytkownicy znajdują na swoich urządzeniach stare zdjęcia, które wcześniej usunęli.

Ostatnie dni nie są łatwe dla Apple. Firma mierzy się z falą krytyki po reklamie nowego iPada, a sprzedaż gogli Vision Pro okazała się niższa od oczekiwań. To jednak nie koniec problemów giganta, ponieważ użytkownicy również narzekają na najnowszą aktualizację systemu iOS.

iPhone przywraca usunięte zdjęcia?

iOS 17.5 przywraca usunięte zdjęcia. W serwisie Reddit użytkownicy iPhone’ów opisują, jak po zaktualizowaniu smartfona do iOS 17.5 zobaczyli stare zdjęcia, które dawno temu usunęli. Nawet te, których nie chcieli już oglądać.

Użytkownik Specialist-Fix8528 opisał swoje doświadczenia z aktualizacją iOS 17.5, relacjonując, że po zakończeniu procesu aktualizacji podczas próby wysłania zdjęcia swojemu partnerowi odkrył, że najnowsze zdjęcia na jego telefonie to materiał "dla dorosłych" zrobiony lata temu. Specialist-Fix8528 stwierdził, że zdjęcia te były trwale usunięte lata temu, ale teraz nagle się pojawiły. Dodał, że podobne zdjęcia pojawiły się także na jego iPadzie, w tym niektóre jego stare prace artystyczne.

Inni użytkownicy zgłaszali podobne problemy. Jeden z nich, 1Dunia, pisał, że ma cztery zdjęcia z 2010 roku, które ciągle pojawiają się jako najnowsze zdjęcia przesłane do iCloud, mimo że wielokrotnie je usuwał. Ezzo97 również doświadczył problemu, informując, że zdjęcie z września 2022 roku nagle pojawiło się w sekcji ostatnich zdjęć w aplikacji Zdjęcia.

Niektórzy użytkownicy wyśmiewali błąd producenta w dosyć szyderczy sposób. ArnoCryptoNymous napisał, że można teraz cieszyć się gorącymi wspomnieniami sprzed lat, bo nigdy nie będzie się już tak pięknym jak wtedy.

Na ten moment nie wiadomo, skąd wynikają problemy, szczególnie, że dotyczą one zdjęć zrobionych lata temu. System przechowuje usunięte pliki, ale maksymalnie tylko przez 30 dni (dzięki temu użytkownicy mogą je odzyskać lub trwale usunąć z urządzenia). Być może usterka jest związana z błędem w iOS 17.3, która powodowała problemy z synchronizacją plików i mogła obejmować kopie zapasowe iCloud.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)