Profanacja wizerunku krowy według Hindusów

Profanacja wizerunku krowy według Hindusów22.10.2008 18:10
Profanacja wizerunku krowy według Hindusów
Igor Chrustek

Dzisiejszy dzień jest wyjątkowo pechowy dla mieszkańców Japonii i Niemiec. Jak już mieliście okazję się dowiedzieć, Gears of War 2 nie ukaże się w wyżej wspomnianych państwach. Powód braku oficjalnej premiery GoW'a 2 nie jest jeszcze nam znany. Dzisiejsza sytuacja również jest nieco enigmatyczna w swym wydźwięku. Indie nie otrzymają najnowszego dziecka Bethesdy. Hindusom nie przyjdzie pograć w Fallouta 3. Przyczyną są kontrowersje wynikające z kultury i religii obywateli Indii.

Dzisiejszy dzień jest wyjątkowo pechowy dla mieszkańców* Japonii i Niemiec*. Jak już mieliście okazję się dowiedzieć, Gears of War 2 nie ukaże się w wyżej wspomnianych państwach. Powód braku oficjalnej premiery GoW'a 2 nie jest jeszcze nam znany. Dzisiejsza sytuacja również jest nieco enigmatyczna w swym wydźwięku. Indie nie otrzymają najnowszego dziecka Bethesdy. Hindusom nie przyjdzie pograć w* *Fallouta 3. Przyczyną są kontrowersje wynikające z kultury i religii obywateli Indii.

Microsoft India, podobnie jak Epic Games, nie podało również konkretnej przyczyny braku oficjalnej premiery. Idę jednak o zakład, że chodzi o dwugłowe krowy, które zostały przedstawione w grze w sposób obrazoburczy, przynajmniej wedłig* Hindusów*. Przecież dla nich to zwierze jest głęboko zakorzenionym w religii symbolem . Co ciekawe, takie tytuły, jak choćby Postal, GTA, czy BioShock zostały oficjalnie wydane Indiach. Microsoft zrobił jednak to, co do niego należało - trzeba uszanować poglądy i wierzenia innych ludzi. Kto by chciał zagrać w Duke Nukem'a, gdzie główny bohater podrywa Matkę Boską?

Źródło: Videogaming247

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)