Propozycje z mojego spamu: jak zostać milionerem i wygrać Samsunga Galaxy S6 Edge?

Propozycje z mojego spamu: jak zostać milionerem i wygrać Samsunga Galaxy S6 Edge?

Zdjęcie milionera pochodzi z serwisu Shutterstock
Zdjęcie milionera pochodzi z serwisu Shutterstock
Łukasz Michalik
19.05.2015 08:04, aktualizacja: 10.03.2022 10:18

Świat jest pełen życzliwych mi ludzi, którzy chcą się ze mną podzielić swoim bogactwem. Albo, gdy takim nie dysponują, chcą zdradzić mi sekret, jak je zdobyć. Trudno w to uwierzyć? Niekoniecznie – wystarczy zerknąć do mojego spamu!

Niech żyją filtry antyspamowe!

Jestem pełen podziwu dla moich filtrów antyspamowych. Pamiętam nie tak odległe czasy, gdy umieszczenie maila na jakiejś publicznie dostępnej stronie oznaczało trudną do opanowania powódź niechcianej korespondencji. Co sprytniejsi bronili się przed tym, podając maile w różnych, dziwnych formach, jak np. imię(usuńto)@wp.pl albo zastępując znak @ słowem małpa.

Nie było to szczególnie skuteczne, bo przeczesujące Sieć boty często radziły sobie z takimi sztuczkami. Rozwiązanie problemu przyszło z czasem, wraz z coraz doskonalszymi filtrami antyspamowymi, które, co warte odnotowania, były początkowo znakiem rozpoznawczym poczty Google’a, która ze spamem radziła sobie – na tle konkurencji – wyśmienicie.

Dzisiaj skuteczne filtry antyspamowe to norma. I choć można narzekać na różne szpiegujące nas algorytmy, to akurat te, odpowiedzialne za filtrowanie spamu okazały się nad wyraz przydatne.

Wszyscy pragną mojego szczęścia

Obraz

Często można się natknąć na cytat ze Stanisława Lema, który miał stwierdzić, że dopóki nie zajrzał do Internetu nie wiedział, że na świecie jest tak wielu idiotów. Jak to bywa z powszechnie znanymi cytatami, Stanisław Lem nigdy czegoś takiego nie powiedział, ale patrząc na śmieciową korespondencję można czasem zwątpić w intelektualną kondycję ludzkości.

Chyba każdy z nas ma w pamięci jakąś wyjątkowo naiwną próbę oszustwa. Schematów jest wiele: na zmarłego krewnego, który gdzieś za granicą zostawił nam majątek, na afrykańskiego księcia, który uciekł z walizkami pełnymi zabarwionych na czarno dolarów, albo na uprzejmego pana z Nigerii, który zapałał nagle wielką miłością do wystawionej przez nas na Allegro, drogiej lustrzanki.

W poszukiwaniu naiwniaków

W tej głupocie jest jednak metoda, którą przed laty postanowił zbadać Microsoft. Firm z Redmond wzięła pod lupę próby wyłudzeń, znane jako nigeryjski szwindel i przeanalizowała używane przez oszustów metody.

Infantylny język i historie rodem z bajek nie są w tym przypadku błędem. Dla przestępców pełnią rolę filtru, odsiewając ludzi zdolnych do krytycznego myślenia od naiwnych, potencjalnych ofiar. Ci pierwsi to dla oszustów niepotrzebny koszt – gdyby oferty były lepiej skonstruowane, odpowiadałoby na nie więcej osób, a wśród nich również te, które szybko zorientowałyby się, że są oszukiwane.

Dlatego wysyłane są maile, które już na pierwszy rzut oka budzą podejrzenia. Jeśli ktoś nie potrafi tego dostrzec to być może okaże się na tyle podatny na manipulację, że zrobi to, o co na którymś etapie poprosi go oszust, czyli przekaże pieniądze lub cenny przedmiot.

Zdjęcie magnesu na pieniądze pochodzi z serwisu Shutterstock
Zdjęcie magnesu na pieniądze pochodzi z serwisu Shutterstock

Cuda ze spamu

Często zaglądacie do swojego folderu ze spamem? Ja robię to bardzo, bardzo rzadko, ale gdy już tam zerknę, nie mogę wyjść z podziwu, ilu ludzi chce mnie w różny sposób uszczęśliwić. Gdyby opierać się tylko na tym, co wpada do mojego spamu, to świat składałby się niemal wyłącznie z altruistów, których największym marzeniem jest zrobienie mi jakiegoś dobrego uczynku.

SPAM:

Wiemy, jak sprawic, by nasza przyszlosc bogata i co?[poniżej link do strony z malware]

SPAM:

Zatrzymaj je kontaktując.

Jestem pani Slyvia Powell, jestem obywatelem USA, 48 lat. Myślę o przeniesienie, ponieważ teraz jestem bogaty. Jestem jednym z tych, którzy wzięli udział w Odszkodowań w Nigerii wiele lat temu i nie chcieli mi zapłacić, zapłaciłem ponad 45.000 dolarów, podczas gdy w Stanach Zjednoczonych, próbując dostać mój płatności bez skutku. Więc zdecydowałem się podróżować aż do Nigerii z wszystkich moich dokumentów kompensacyjnych, I został skierowany do spełnienia adwokat James MADU który jest członkiem odszkodowania AWARD Komitetu, i skontaktował się z nim, a on mi wszystko wyjaśniła. Powiedział, kto jest skontaktowanie się z nami poprzez e-maile są fałszywe.

Zabrał mnie do banku wypłacającego za roszczenia mojej wypłaty rekompensat. Teraz jestem najbardziej najszczęśliwszą kobietą na ziemi, ponieważ otrzymałem moje fundusze kompensacyjne 15.000.000,00 USD (słownie: piętnaście milionów dolarów). Ponadto, barrister James Madu pokazał mi pełnej informacji o tych, które są jeszcze otrzymują płatności i zobaczyłem swoje nazwisko jako jednego z beneficjentów oraz adres e-mail, dlatego postanowiłem e-mail, aby zatrzymać do czynienia z tymi ludźmi, nie są one ze swoich funduszy, są one tylko zarabianie pieniędzy z ciebie.

Ja radzę skontaktować się z adwokatem James MADUMusisz skontaktować się z nim bezpośrednio na informacji poniżej.

ODSZKODOWANIE DOM UDZIELENIA

Nazwa: barrister James MaduE-mail: myofficefile12@gmail.com

Naprawdę musisz przestać zajmować się tych osób, które są kontaktujących cię i informacją, że fundusz jest z nimi, nie jest w żaden sposób z nich, biorą tylko korzystać z tobą i będą suche aż nie masz nic. Tylko pieniądze zapłaciłem po spotkaniu barrister James Madu było tylko 291 dolarów na prace z papieru, zwróć uwagę, że.

(UWAGA: każe ci płacić za opłaty pocztowej lub kuriera ZA, to wszystko nic, tylko leży, powtarzam tylko pieniądze trzeba będzie zapłacić i co też wypłacane, 291 dolarów za administracyjne / POTWIERDZENIE opłat, nałożonych przez rząd i TWÓJ pakiet zawierający certyfikowanego Weksle Czek będzie osiągnięcie Cię przez GLOBAL regularnej usługi MAIL).

Po raz kolejny przystanek kontaktując tych ludzi, ja radzę skontaktować George, tak, że może on pomóc Dostarczyć fundusz zamiast zajmować się tych kłamców, że będą toczenia cię po prośbą o różnego rodzaju pieniędzy, aby zakończyć transakcję.

Dziękujemy i nadal błogosławił.

Pani Slyvia Powell.

SPAM:

Brawo!Twój adres email został wyselekcjonowany!Prosimy upewnij się, że zgłosiłeś się po odbiór Samsung Galaxy S6 Edge. Jeżeli tego nie zrobisz, trafi on do kolejnego szczęśliwego zwycięzcy.Kliknij poniższy przycisk i postępuj zgodnie z instrukcjami na stronie internetowej.

SPAM:

Dochody online jest najlatwiejsze sposoby, aby ci marzenia.

SPAM:

Latwy i bezpieczny zarobek jest teraz dostepny dla wszystkich chetnych.

Dzieki nowemu opracowaniu czolowych europejskich specjalistow zostal stworzony unikalny program przeznaczony do automatycznej gry na gieldzie. Praca programu jest oparta na analizie stawek najbardziej efektywnych graczy rynku. Robot na podstawie tych danych robi wlasne stawki, z ktorych ponad 80% wygraja. Przy tym udzial czlowieka jest minimalny - WYSTARCZY WEJSC NA STRONE, i wykonac proste polecenia - dalej program funkcjonuje zupelnie samodzielnie. Wysokosc otrzymanego zysku zwalnia uzytkownika od zaleznosci od innych zrodel dochodu.

Nie trzeba wiecej dokladac duzego wysilku, aby dobrze zarabiac!

Na początku 2004 roku Bill Gates oznajmił, że w ciągu dwóch lat spam przejdzie do historii. Częściowo miał rację - dzięki skutecznym filtrom niechciana korespondencja nie jest już tak uciążliwa, jak wiele lat temu.

Ale z drugiej strony to dobrze, że się mylił – przeglądanie spamu potrafi dostarczyć wiele radości. Może i Wy macie jakieś ciekawe przykłady nieudolnych oszustw albo rozczulających maili od Nigeryjczyków, prosto z translatora?

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)