Proud of Blood: zachwycające, gigantyczne obudowy inspirowane motocyklami Harley-Davidson

Proud of Blood: zachwycające, gigantyczne obudowy inspirowane motocyklami Harley-Davidson
Łukasz Michalik

15.04.2015 07:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Trzeba przyznać, że Chińczykom nie brakuje rozmachu. Inspiowane Harleyami obudowy nie dość, że oczarowują bogactwem detali, to na dodatek robią wrażenie rozmiarem. Limitowana seria tego sprzętu została przygotowana z okazji obchodów 30-rocznicy Intela.

Obudowa jak silnik Harleya

Czasy nudnych obudów komputerowych są na szczęście dawno za nami, ale to, co zaprezentowała chińska firma Micle, zdecydowanie wyróżnia się na tle rynkowej konkurencji. Podczas targów Intel Developer Forum (IDF) w Shenzhen Micle pokazała nową serię obudów, inspirowanych motocyklami Harley-Davidson.

Obraz

Poza niezwykłym kształtem i dbałością o detale, obudowy wyróżniają się czymś jeszcze – są ogromne, znacznie większe, niż wynikałoby z konieczności zmieszczenia w środku komputerowych podzespołów.

O rozmachu projektantów dobitnie świadczy fakt, że wysokość pokazanej w czasie targów obudowy sięga 90 centymetrów, a umieszczony w niej komputer zajmuje pół biurka. Mają rozmach! Choć w Shenzen pokazano plastikowy prototyp, to przeznaczona do sprzedaży, finalna wersja będzie wykonana z aluminium.

Fot. Engadget
Fot. Engadget

Na bogato!

Cena, jak nietrudno zgadnąć, będzie adekwatna do rozmiarów i wyglądu – za samą obudowę zapłacimy 2700 – 3180 dolarów, a jeśli zechcemy kupić kompletny komputer, będziemy musieli wydać aż 9130 dolarów. Co otrzymamy w zamian?

W inspirowanej Harleyem obudowie znajdzie się miejsce na procesor Intel Core i7-5960X Extreme Edition, płytę główną ASUS-a ROG R5E, dwie karty graficzne GeForce GTX 980, HDD o pojemności 3TB i 960 GB dysk SSD oraz 32 GB RAM-u DDR4-3000. Nabywca będzie również mógł zamówić opcjonalne chłodzenie cieczą.

Obraz

Zestaw uzupełni specjalna obudowa (obudowa na obudowę!) na kołach, która ma ułatwić bezpieczny transport naszego sprzętu. Limitowana seria 99 takich obudów ma uświetnić obchody 30-lecia Intela, a pierwsze egzemplarze mają być dostępne od lipca tego roku.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)