Prynt - Polaroid dla hipsterów. Zrób zdjęcie smartfonem i od razu wydrukuj

Prynt - Polaroid dla hipsterów. Zrób zdjęcie smartfonem i od razu wydrukuj

Prynt - Polaroid dla hipsterów. Zrób zdjęcie smartfonem i od razu wydrukuj
Adam Bednarek
17.11.2014 08:33

Moda na Polaroidy cię ominęła? Nic straconego - dzięki Prynt natychmiastowe wywoływanie zdjęć będzie możliwe także na smartfonie.

Podobno niedługo znowu modne staną się telefony z klapką. “Na mieście” pokazuje się z nimi Rihanna oraz Anna Wintour - redaktor naczelna amerykańskiego wydania "Vogue". Wcale mnie to nie dziwi.

Kiedy chce być się w kontrze do panujących trendów, to albo kreuje się własne, albo sięga po sprawdzone, choć nieco już zapomniane rozwiązania. A ten drugi sposób jest znacznie łatwiejszy. bo przecież masa ludzi nie załapała się na poprzednią modę i właśnie teraz można wcisnąć im stary produkt.

Prynt - zrób zdjęcie i je wywołaj

Obraz

Trochę tak jest z Prynt - przystawką do smartfona, która zamienia go w polaroidowy aparat. Obudowę podłącza się za pomocą wejścia USB, co może być zaskoczeniem, wszak przyzwyczajeni jesteśmy do tego, że gadżety do smartfonów wykorzystują Bluetooth lub WiFi.

Po zrobieniu zdjęcia można od razu je wywołać. No, prawie od razu, bo jak na razie drukowanie zdjęcia zajmuje prototypowi około 50 sekund. Wersja sklepowa powinna wywoływać fotkę w 30 sekund.

Stare wraca

Prynt to stary pomysł w nowej oprawie. Do obudowy “dołączona” ma być specjalna aplikacja, która pozwoli także na nagrywanie filmów w rozszerzonej rzeczywistości. Brzmi tajemniczo, a wszystkie szczegóły mają zostać ujawnione, gdy gadżet trafi na Kickstartera. Tam kosztować będzie 99 dolarów.

Obraz

Prynt można traktować jako jeszcze jeden dowód na to, że stare technologie i pomysły nieprędko od nas odejdą. Młode pokolenia też chcą zachwycać się gadżetami, które z racji wieku ich ominęły. Nic nowego.

I mam wrażenie, że Prynt i jemu podobne gadżety mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Dla osób znudzonych Facebookiem, instagramem czy Snapchatem rzeczywista fotka może być niemałą frajdą.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)