Przegląd Della Adamo - czy jest lepszy od MacBooka?!

Może i jest trochę większy i cięższy niż MacBook Air, ale i tak zelektryzował sporą część gadżetomaniaków. Jego niewątpliwą zaletą jest wygląd, ale czy na pewno? Zapraszam do przeczytania kilku spostrzeżeń z recenzji portalu Gizmodo.

Przegląd Della Adamo - czy jest lepszy od MacBooka?!
Damian

Może i jest trochę większy i cięższy niż MacBook Air, ale i tak zelektryzował sporą część gadżetomaniaków. Jego niewątpliwą zaletą jest wygląd, ale czy na pewno? Zapraszam do przeczytania kilku spostrzeżeń z recenzji portalu Gizmodo.

WYGLĄD

Laptop w dużej mierze jest zbudowany z aluminium, więc wygląda bardzo elegancko i dostojnie. Całości dopełniają błyszczące elementy, które idealnie łączą się z surowością metalu. W tym punkcie należą się duże pochwały dla projektantów Della, bo chyba mało komu nie spodobałby się Adamo.

Obraz

EKRAN

Matryca notebook ma przekątną 13.4" i wyświetla obraz w rozdzielczości 1366 x 768 pikseli. Naturalną (aczkolwiek trochę denerwującą) rzeczą jest to, że wszystkie anorektyczne laptopy porównuje się do MacBooka Air. Jeśli idzie o ekran, to produkt Apple wypada gorzej. Na Dellu obraz jest wyraźniejszy i ostrzejszy, ale komputer ciężko się otwiera.

Obraz

KLAWIATURA

Podświetlana klawiatura jest ok i tyle też można o niej powiedzieć. Po prost dobrze się sprawdza i już! Niestety trackpad sprawia wrażenie trochę za małego, a wielodotykowe gesty (np. zoom) czasami aktywują się przez przypadek, co bywa lekko denerwujące.

Obraz

ROZMIAR

Podobno rozmiar się nie liczy, tylko technika, ale chyba akurat nijak ma się to do laptopów. Adamo ma zaledwie 1.67cm grubości, ale nie wiedzieć dlaczego - sporo waży, bo *aż *1.81kg. Jest więc cięższy niż Lenovo X301, MacBook Air, a nawet Voodoo Envy. Pewnie wiąże się z użytymi materiałami. Mi by to nie przeszkadzało. Wolałbym mieć ładniejsze notebooka, ale cięższego o te 0.5kg.

Obraz

WYDAJNOŚĆ

Testowany laptop składał się z procesora Core 2 Duo 1.4GHz (3MB L2 cache), 4GB pamięci (800MHz), karty Intel 4500MHD oraz dysku SSD o pojemności 128GB (koszt to 2600$). Jeśli weźmiemy ogólną wydajność, to jest lepiej niż w przypadku Lenovo X301, ale Adamo nie ma już szans z Jabłeczkiem. Różnica jest szczególnie wyraźna jeśli pod lupę weźmie się karty graficzne. Użyta w MackBooku nVidia GeForce 9400M miażdży wręcz rozwiązanie Intela.

Najciekawsze jest jednak to, że w 3D Marku06 Adamo wypada gorzej niż Lenovo, który ma takie same procesor i kartę graficzną, ale mniej(!!!) pamięci RAM (tylko 2GB). Na dodatek jest to całkiem spora różnica, bo aż 1000pkt! Dell nawet nie dobija do wyniku 1000 pkt (ok 750pkt), a X301 przekracza 1500pkt (ok 1750pkt).

Obraz

BATERIA

Dell twierdzi, że ich laptop jest w stanie pracować przez 5+ godzin. Niestety nie jest to do końca prawda. Notebook miał włączone systemowe oszczędzanie energii, jasność ekranu ustawioną na średnim poziomie, wyłączony Bluetooth oraz włączone WiFi i był w stanie odtwarzać film WMV w wysokiej rozdzielczości przez zaledwie 2 godziny i 40 minut.

Podsumowując - fajny wygląd, jest chudy, ale niestety ma za słabą kartę graficzną, jest stosunkowo ciężki i ma nie najlepszą baterię.

Na zakońćzenie przypomnę jeszcze, że test został przeprowadzony przez portal Gizmodo, a ja przytoczyłem tylko najważniejsze spostrzeżenia.[block position="inside"]3905[/block]

Źródło: Gizmodo

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
poradnikigadżetykomputery

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.