Przegląd - Intel Classmate PC

Jakiś czas temu pisałem już o nowym laptopie Intela z serii Classmate PC. Jego atuty to przede wszystkim dotykowy i obrotowy ekran oraz mocna obudowa. Ale czy rzeczywiście jest tak kolorowo? Portal Slashgear przyjrzał się ten netbookowi.

Przegląd - Intel Classmate PC
Damian

Jakiś czas temu pisałem już o nowym laptopie Intela z serii Classmate PC. Jego atuty to przede wszystkim dotykowy i obrotowy ekran oraz mocna obudowa. Ale czy rzeczywiście jest tak kolorowo? Portal Slashgear przyjrzał się ten netbookowi.

Zawodzi trochę klawiatura, która podobno jest zbyt mała oraz dysk twardy, który jest około 50% wolniejszy niż w innych maluchach. Z drugiej jednak strony, ciężko spodziewać się oszałamiających prędkości po twardzielu, który kręci się tylko 4200 obr/s.

Ogólna wydajność jest dobra, ale nie ma czemu się dziwić - Intel Atom i 1GB pamięci RAM, to w zupełności wystarczające podzespoły do spokojnej pracy biurowej i przeglądania internetu. Bateria wytrzymuje ok 5 godzin przy włączonym WiFi.

Generalnie netbook imponuje swoją wydajnością, ale niestety jest dużo droższy od konkurencji. Trzeba jednak pamiętać, że ma on dotykowy ekran i dużo mocniejszą obudowę, więc chyba cena 500$ nie jest jednak wyssana z palca.

[swf]http://patrz.pl/player.partner.20.swf?id=423358&r=5&o=423358&w=20&color1=f1f1f1&color2=00589e&color3=00589e,425,349,8,ffffff[/swf]

Źródło: Slashgear

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
poradnikikomputerygadżety

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.