Przeróbki dla urządzeń Apple'a, czyli co można zrobić z jabłkiem

Przeróbki dla urządzeń Apple'a, czyli co można zrobić z jabłkiem

Przeróbki urządzeń Apple
Przeróbki urządzeń Apple
Henryk Tur
01.02.2011 14:29, aktualizacja: 11.03.2022 12:21

Urządzenia z jabłuszkiem są bardzo wdzięcznym tematem dla miłośników różnego rodzaju przeróbek, modyfikacji i innych eksperymentów. Takie przeróbki urządzeń Apple'a bardzo często trafiają na nasze łamy w charakterze ciekawostek. Oto wybrane przykłady kreatywnego podejścia do tematu.

Urządzenia z jabłuszkiem są bardzo wdzięcznym tematem dla miłośników różnego rodzaju przeróbek, modyfikacji i innych eksperymentów. Takie przeróbki urządzeń Apple'a bardzo często trafiają na nasze łamy w charakterze ciekawostek. Oto wybrane przykłady kreatywnego podejścia do tematu.

Przeróbki urządzeń Apple'a - iPhone 4

Jak zmienić iPhone'a 4 w iPhonECG? Jak się okazuje, całkiem prosto. Potrzeba do tego dodatkowego sprzętu - pary elektrod. Podłącza się je do fona za pomocą Bluetootha, uruchamia specjalną aplikację i już "jabłuszkowy" sprzęt zmienia się w elektrokardiograf. Tak jak na prezentacji poniżej. Czy takie przeróbki urządzeń Apple'a spowodują wzrost ich popularności? Być może.

iPhone pokazuje, co ma w środku

Inna ciekawa modyfikacja, choć o zastosowaniu wyłącznie ozdobnym, to sprawienie, aby iPhone 4 stał się przeźroczysty. Oczywiście potrzeba do tego dwóch "ścianek" z plastiku, jednak gdy już je mamy i spędzimy trochę czasu ze sprzętem, efekt jest dość imponujący. Choć oczywiście zaraz znajdą się malkontenci narzekający, że te przeróbki urządzeń Apple'a ukazują całe "bebechy". Jeśli jednak ktoś to lubi, jest to tylko na plus.

Przeźroczysty iPhone 4
Przeźroczysty iPhone 4

Co ciekawe, ktoś na świecie produkuje tego typu ścianki. Udało się znaleźć zdjęcie na jakimś forum "z krzaczkami", wiec najpewniej to w Chinach. No tak, gdzieżby indziej. Zestaw "zrób sobie przeźroczystego iPhone 4" wygląda tak:

Scianki do iPhone 4
Scianki do iPhone 4

[/h3]iPod Nano wielkim gabarytowo urządzeniem nie jest, więc dlatego często staje się ofiarą przeróbek na różne gadżety codziennego użytku. Jednym z dość praktycznych jest przeróbka iPod Nano na zegarek. Wielkiej filozofii w tym nie ma - wystarczy tylko nabyć pasek i już można z dumą obnosić gadżet na nadgarstku. Takie przeróbki urządzeń Apple'a nie wymagają grzebania w sprzęcie. Wystarczy nabyć pasek z miejscem na iPoda i gotowe. Nazywa się on HEX Watch Band  i kosztuje niecałe 30 dolarów. Do nabycia tutaj.

iPod Nano jako zegarek
iPod Nano jako zegarek

Zrobiłbyś to gadżetom Apple'a? [galeria]iPad dla wszystkich miłośników retro

[/h3]O tym, że ludzka kreatywność nie zna granic, świadczy choćby Macintosh Classic.Takie przeróbki urządzeń Apple'a pozwalają przywrócić ducha retro nowoczesnym technologiom. Wkładamy tablet w obudowę Macintosha i już jest miło niczym za czasów, gdy Internet był jeszcze odległym pomysłem. Steve Jobs tego nie przewidział!

Apple iPad のスタンドを Macintosh で作ってみた "Macintosh iPad Stand"

Ta modyfikacja iPada pozwoli na powrót do przeszłości

Można też zmienić iPada w automat do gier. Taka modyfikacja nazywa się iCade i można nawet kupić gotowy egzemplarz. Cena? 100 dolarów bez centa - tutaj. Czy warto? To stacja dokująca połączona z emulatorem MAME, dzięki czemu możemy bawić się przy klasycznych tytułach, od Asteroids zaczynając. Jak widać, klimat automatu jest w pełni zachowany - od kolorystyki i ozdób obudowy poczynając, na dżojstiku i przyciskach kończąc.

A gdyby tak zmienić iPada w...

...maszynę do pisania? Tak, to jest możliwe. Dokonał tego Jack Zylkin. Pod klawiszami zamontowane są specjalne czujniki wysyłające sygnał do kontrolera klawiatury. Natomiast cylinder do przesuwania kartki służy jako stacja dokująca do urządzenia Apple'a. Jak to wygląda w praktyce, zobaczycie na poniższym filmiku:

usbtypewriter demo

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)