Przewodnik po zakupach świątecznych - waga średnia

Do Świąt został jeszcze niecały miesiąc, a w sklepach już zaczyna się zakupowe szaleństwo. Każdy myśli o prezentach i pewnie połowa ma z tym problem. Dlatego warto prześledzić rynek gadżetów, bo tam możliwości chyba najwięcej. Był już przewodnik po wadze lekkiej, a teraz przyszedł czas na wagę średnią.

Przewodnik po zakupach świątecznych - waga średnia
Damian

Do Świąt został jeszcze niecały miesiąc, a w sklepach już zaczyna się zakupowe szaleństwo. Każdy myśli o prezentach i pewnie połowa ma z tym problem. Dlatego warto prześledzić rynek gadżetów, bo tam możliwości chyba najwięcej. Był już przewodnik po wadze lekkiej, a teraz przyszedł czas na wagę średnią.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2008/11/notebook.jpg)

Notebook

Powoli staje się już nie tylko przywilejem, ale wręcz koniecznością. Ceny tak różne, jak różne jest ich przeznaczenie. Zacząć można od tanich urządzeń do pracy biurowej, a skończyć na kilkutysięcznych laptopach dla graczy komputerowych. Jeśli planujesz kupno przenośnego komputera dla swojego dziecka, które zarzeka się, że potrzebuje go do nauki, to spokojnie 1400zł wystarczy, ale jeśli jesteś maniakiem cyfrowej rozrywki, to już musisz liczyć się z w wydatkiem rzędu co najmniej 3 tysięcy , a i to może nie wystarczyć. Dla bardziej wymagających użytkowników proponujemy między innymi MSI EX400, Acera Aspire 8930 lub modele z serii HP HDX.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2008/11/netbook.jpg)

Netbook

Zastanawiałem się czy opisać notebooki razem z notebookami. Zdecydowałem się jednak na umieszczenie ich w naszym zestawieniu osobno, ponieważ są to komputery przeznaczone do zupełnie innych celów i chyba też kierowane dla innego odbiorcy. Tutaj pojawia się problem, bo wszystkie one są praktycznie identyczne. Z pamięci można wyrecytować standardowe wyposażenie tych malutkich komputerów. To już typowa propozycja do pracy biurowej lub surfowania po internecie. Ceny zaczynają się od kilkuset złotych za nieco starsze modele i dochodzą do 1700 zł za nowe, bardziej wydajne egzemplarze. Z całą pewnością należy rozważyć Asusa Eee PC 901, MSI Wind U120, Toshibe NB100, Acera ONE i wiele, wiele więcej.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2008/11/monitor.jpg)

Monitor

Powoli wchodzimy, a w sumie, to od dawna już jesteśmy w erze wysokich rozdzielczości. Św. Mikołaj na pewno w swoich saniach też ma już niezły sprzęt audio, odtwarzacz Blu-ray z monitorem FullHD i konsole nowej generacji, więc nie będzie problemów z otrzymaniem podobnego prezentu. Proponujemy nowiutki monitor do stacjonarnych komputerów, ale nie warto zostawać w tyle, więc zaczynamy od rozdzielczości 1680 x 1050. Ekrany mieszczące się w przedziale 22-23 cali można dostać już od 600zł. W każdym bądź razie jest ich tak wiele, że aż trudno coś podpowiedzieć. Każdy znajdzie coś, według własnego uznania.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2008/11/consoles.jpg)

Konsola

Tutaj w grę wchodzą tylko trzy – Nintendo Wii, Sony Play Station 3 lub Microsoft Xbox 360 (przenośne były już w wadze lekkiej). Jeśli cenimy sobie czystą rozrywkę z kilkoma przyjaciółmi, to wybór jest oczywisty – Wii! Nie oferuje może zadziwiającej grafiki i kilkudziesięciu godzin gry, ale dobra zabawa gwarantowana. Ceny zaczynają się już od ok 700zł. Jeśli jednak wolisz postawić na nieco lepsze wrażenia graficzne, to warto postawić na PS3 lub Xboxa 360. Wybór należy już do was, ale warto przypomnieć, że PS3 oferuje także możliwość oglądania filmów Blu-ray. Niestety cena jest przez to dużo większa i nowe egzemplarze kosztują od 1100zł.

W tej kategorii wagowej, dobrymi pomysłami na prezent są także:

Źródło: HDTVMania.plGrrr.pl

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
newsporadnikigadżety

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.