Przezorny zawsze ubezpieczony. Akcesoria do samoobrony

Przezorny zawsze ubezpieczony. Akcesoria do samoobrony

Przezorny zawsze ubezpieczony. Akcesoria do samoobrony
Źródło zdjęć: © Pixabay
Grzegorz Burtan
14.09.2017 10:55

Policyjne statystyki nastrajają optymistyczni – od 2015 roku notuje się coraz mniej przestępstw najbardziej uciążliwych społecznie, czyli bójek i pobić. Jednak przezorny jest zawsze ubezpieczony, do tego jeszcze dmucha na zimne bo nie chce być mądry po szkodzie. Ta zbitka przysłów pół żartem pół serio przypomina jednak o tym, że czasem konieczna bywa samoobrona. Te akcesoria pomogą nam się skutecznie obronić.

Zaczynamy od klasyki, czyli gazu pieprzowego. Te można dostać w przeróżnych konfiguracjach, od większych po mniejsze, warto jednak skupić się na tym drugim rodzaju i zaopatrzyć w model, który możemy przypiąć do kluczy. W ten sposób zawsze będziemy mieć go przy sobie, a nie jest to tak często używana rzecz, która miałaby się zaraz wyczerpać.

Wybierając już gaz, trzeba zwrócić uwagę również na drugi parametr, w jaki sposób gaz jest wyrzucany. Najlepszą opcją pozostaje wyrzut w postaci strugi – w momencie, kiedy przebywamy na zewnątrz i wieje wiatr, taka forma jest bezpieczniejsza dla nas, użytkowników.

Istnieją również damskie wersje gazu, sprytnie zamaskowane jako szminka. Zaskoczenie napastnika jest zawsze na naszą korzyść w takiej sytuacji.

Kolejnym urządzeniem służącym do samoobrony jest kubotan. To współczesna japońska broń, długości pióra lub długopisu. Można przypiąć ja jako brelok, a walczy się nią, uderzając we wrażliwe ciała napastnika. Propozycja dla tych, którzy jednak mają pewne pojęcie o sztukach walki i wiedzą, jak używać tego rodzaju broni.

Na koniec zaś gadżet o trochę innym zastosowaniu, który w rozrachunku może uratować nam życie. To tak zwany brelok kierowcy, wielofunkcyjne narzędzie, które pozwala na wybijanie szyb i przecinanie pasów bez ryzyka skaleczenia się. Wypadek samochodowy zawsze zdarza się innym, a nie nam, prawda? Lepiej nie kusić losu. Nie mówiąc już o tym, że urządzenie posiada również alarm dźwiękowy i latarkę LED, które może zadecydować o naszym zdrowiu a nawet życiu.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)