Przezroczyste telefony komórkowe - TOP 8

Przezroczyste telefony komórkowe - TOP 8

Przezroczyste telefony komórkowe - TOP 8
Paweł Żmuda
09.08.2010 14:30

Nowe technologie, oprócz wielu udogodnień, oferują nam także możliwość zaprezentowania się. Nie od dzisiaj wiadomo, że telefon świadczy o posiadaczu. Obecnie większość komórek to aluminium lub plastik. Większość, ale nie wszystkie. Całkowicie przezroczysty aparat? To tylko kwestia czasu

LG GD900

Obraz

Podczas targów Mobile World Congress 2009 w Barcelonie koncern LG zaprezentował światu swój dość oryginalny pomysł. LG GD900 z pozoru nie różnił się od innych sliderów - 3-calowy pracujący w rozdzielczości 480 x 800 czy aparat 8 Mpix to cechy, które nie robią na nikim wrażenia. Zaskoczeniem była jednak... przezroczysta klawiatura. Urządzenie z powodzeniem możemy zakupić w naszym kraju. Niestety nie można powiedzieć, że LG swoim wynalazkiem podbiło rynek.

Sony Ericsson Pureness

Obraz

Kolejnym interesującym urządzeniem przeznaczonym dla ludzi, którzy chcą by ich telefon znacznie różnił się od komórek spotykanych na co dzień jest Sony Ericsson Pureness. Sprzęt wyposażony został w... przezroczysty ekran o przekątnej 1,8-cala. Niestety, pozostałe cechy telefonu nie przyprawiają o zawrót głowy - 88 MB pamięci, brak WiFi, aparatu i nawigacji GPS to chyba zbyt wielka cena za oryginalność.

ZTE EQ2

Obraz

Firma ZTE zdecydowanie nie należy do producentów znanych na rynku komórkowym. Nic dziwnego, że chiński producent by zaistnieć poza Państwem Środka decyduje się na projekty niekonwencjonalnych telefonów. Jednym z nich jest EQ2 - urządzenie wyposażone w spory dotykowy ekran i przezroczysty touchpad. Niestety, komórka nie trafiła do sprzedaży. Chociaż może to i lepiej...

Window Phone

Obraz

Niestety, ze względu na dość spore ograniczenia techniczne nie możemy rozkoszować się zbyt wieloma prawdziwymi, przezroczystymi telefonami. Na szczęście mamy niezależnych projektantów, którzy wcale nie przejmują się tym, że komponenty potrzebne do złożenia ich wymarzonego urządzenia nie istnieją, albo kosztują tyle, co nowe Ferrari. Jednym z nich jest Seunghan Song, autor niesamowitego konceptu Window Phone'a. Według niego, przezroczyste urządzenie powinno dostosowywać swój interfejs do warunków panujących w naszym otoczeniu. Trzeba przyznać, że prezentuje się bardzo ciekawie.

Lenovo Poison

Obraz

Lenovo Poison to kolejny zadziwiający, przezroczysty koncept. Założeniem projektanta było chyba stworzenie urządzenia, które spodoba się każdej kobiecie. Mały, poręczy i przypominający pudełeczko z perfumami telefon miał być wyposażony w przezroczysty ekran LCD oraz aparat 1,3 Mpix. Niestety, chiński producent nie skorzystał z pomysłu.

The Eye

Obraz

Kolejny koncept, jednak tym razem urządzenie wyposażone w przezroczysty wyświetlacz LCD ma być nie tylko ładne, ale i użyteczne. W głowie projektanta pojawiła się myśl wykorzystania dobrodziejstw rzeczywistości rozszerzonej. W założeniu, urządzenie powinno wskazywać nam drogę do celu, a nawet wykrywać internetowe profile osób mijanych na ulicy. Ciekawe kiedy podobny sprzęt trafi do seryjnej produkcji...

Przezroczysta Nokia?

Obraz

Autorem tego projektu jest Juan Carlos Garzon z Kolumbii. W jego głowie pojawiła się koncepcja urządzenia sygnowanego logiem fińskiej Nokii. Niestety, jest to jeden z mniej interesujących przezroczystych telefonów. A wszystko przez słabą specyfikację. Diody LED, dotykowy ekran, aparat 5 Mpix i moduł Bluetooth to chyba trochę za mało, by nas zaskoczyć.

Przezroczysty stojaczek

Obraz
Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)