Przydatne funkcje niedrogiego smartwatcha. Polecamy ciekawe modele

Smartwatche mają wiele interesujących funkcji, niezależnie od ceny
Smartwatche mają wiele interesujących funkcji, niezależnie od ceny
Źródło zdjęć: © Pixabay.com
Patryk Wieczorek

08.05.2018 11:10

Smartwatche i inne urządzenia ubieralne podbijają rynek od wielu lat. W sklepach pojawiają się zarówno droższe, jak i bardziej przystępne cenowo modele. Nawet te kosztujące niewiele mają wiele przydatnych funkcji.

Poniżej znajdziesz najciekawsze zastosowania smartwatcha, a także kilka modeli w atrakcyjnych cenach. Mając do dyspozycji tego typu sprzęt możesz znacznie rozszerzyć możliwości swojego smartfona i sprawić, że codzienne czynności będą o wiele wygodniejsze.

Powiadomienia na nadgarstek

Podstawowym zadaniem każdego modelu jest wysyłanie powiadomień z telefonu prosto do nadgarstka. Dzięki temu na przykład w zatłoczonym autobusie można odbierać połączenia lub przeglądać maile bez wyciągania sprzętu z kieszeni. Niektóre urządzenia wyposażone są w dodatkowy slot SIM, dzięki któremu mogą funkcjonować nawet wtedy, gdy użytkownik nie ma telefonu w kieszeni.

Obraz
© Pixabay.com

Obsługuj głosem

Nowoczesne modele umożliwiają wydawanie komend głosowych, co jest szczególnie wygodne wtedy, gdy masz zajęte obie ręce. Wystarczy odpowiednia komenda i urządzenie przejdzie do skrzynki nadawczej, pokaże aktualny czas i pogodę na kilka następnych godzin lub włączy nagrywanie notatki głosowej, która przypomni o wyrzuceniu śmieci po powrocie do domu. Smartwatche wyposażone w kamerkę umożliwiają również prowadzenie wideorozmów. Wystarczy ściągnąć odpowiednią aplikację, by móc połączyć się za pośrednictwem zegarka z bliskimi.

Opaska dla sportowców

Smartwatche wyposażone w moduł GPS mogą funkcjonować podobnie jak opaski sportowe. Mając urządzenie na nadgarstku możesz zaplanować swój trening i śledzić postępy. Ważne jest to, by smartwatch miał kilka zróżnicowanych trybów treningowych, które będą inaczej odczytywać dane w zależności od wybranej aktywności fizycznej.

Smartwatch może również dbać o to, by twój sen był bardziej efektywny. Monitoring odpoczynku to opcja, która pozwala sprawdzić fazę snu, jego głębokość oraz jakość. Urządzenie określa, kiedy sen użytkownika jest najbardziej płytki i wtedy budzi go delikatnymi wibracjami. Dzięki temu po przebudzeniu znika zmęczenie i łatwiej wstać z łóżka.

Mapy dla pieszych

Moduł GPS pozwala również na ściągnięcie na urządzenie pieszej nawigacji. Intuicyjne sterowanie pozwoli szybko zorientować się w sytuacji. Po zaplanowaniu trasy wystarczy ruszyć w stronę celu, a na skrzyżowaniu urządzenie wibracjami wyśle powiadomienie, że należy zmienić kierunek. Koniec ze spacerowaniem po obcym mieście z nosem w smartfonie.

Obraz
© Pixabay.com

Bezpieczeństwo dla dziecka

Smartwatch to również doskonały prezent dla dziecka. Niedrogie modele zaopatrzono w wiele przydatnych funkcji. Najważniejszą jest zapobieganie kradzieży lub zgubieniu sprzętu. Jeżeli smartwatch straci kontakt z telefonem lub opaska zsunie się z ręki, wydaje z siebie głośny sygnał dźwiękowy, który zaalarmuje malucha. Bardziej zapobiegliwi rodzice mogą również pilnować tego, gdzie aktualnie przebywa dziecko, na przykład gdy nie ma z nim kontaktu albo podczas wieczornych wyjść z domu.

Muzyka na wyciągnięcie ręki

Producenci nie bez powodu umieszczają w smartwatchach kolejne gigabajty pamięci i aplikacje do odtwarzania muzyki. Po sparowaniu urządzenia ze smartfonem użytkownik ma możliwość sterowania odtwarzaczem bez wyciągania telefonu z kieszeni.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)