Przyjdź na pikietę przeciwko zamknięciu warszawskiego kina Luna oraz polityce Max-Filmu

Przyjdź na pikietę przeciwko zamknięciu warszawskiego kina Luna oraz polityce Max-Filmu29.08.2008 15:21
miszka1

Od słów do czynów, jak to się zwykło mawiać. Myślę że sprawa zamknięcia warszawskiego kina Luna jest wam znana, nie raz już pisaliśmy o niej na naszym blogu. Zdecydowaliśmy się rozpętać sporą burzę wokół tego wydarzenia. I nie chodzi już o samą Lunę, lecz o coś więcej. Nie pozwolimy na zamykanie starych kin. Nie podoba nam się polityka firmy Max-Film, która w bystrych oczach prawdziwego warszawiaka wyrobiła już sobie opinię, bardzo złą opinię. Kino Skarpa zostało wyburzone, a w miejscu Relaksu straszy zamknięty wciąż supermarket. "Nove" w nazwie kina Praha jakoś nie chce się inaczej wytłumaczyć niż "multipleksowe", "grzeczne", "mainstreamowe". Jak więc uwierzyć mamy w szczere intencje marszałka Struzika, któremu podlega Max-Film? Intencją Instytucji Filmowej MAX-FILM jest stworzenie w siedzibie Kina LUNA Centrum Kultury Niezależnej i Edukacji Artystycznej skupiającego środowiska: filmowe, teatralne, plastyczne, muzyczne oraz literackie. Naszym nadrzędnym celem jest m.in. utrzymanie dotychczasowej aktywności festiwalowej Kina LUNA i kontynuacja współpracy z animatorami kultury.

Niestety tak to w życiu bywa, że nieobecni nie mają racji i 5 października, kiedy to zapowiedziane zostało zamknięcie kina Luna, to wyjątkowe miejsce może już na zawsze odejść w niepamięć. Skąd bowiem instytucja o tak złej opinii może wiedzieć czym jest dla nas Luna, i to nie jako budynek kina, lecz coś, co mamy głęboko w sercu... Nie ufam im i nie wierzę. Jakoś nie potrafię.

Zapraszam więc wszystkich zainteresowanych losem Luny do uczestnictwa w pikiecie przed kinem, która odbędzie się 5 września (piątek) o godz. 17. Przyprowadźcie swoich znajomych i tłumnie zgromadźmy się aby protestować. Też mamy coś do powiedzenia. Zróbcie transparenty, bądźmy widoczni! Jednocześnie informuję, że jestem w stałym kontakcie z przedstawicielami mediów (relację z pikiety przeprowadzi m.in. stacja TVN), które są żywo zainteresowane naszą sprawą. Sprawą wszystkich warszawiaków. Przekażcie tę wiadomość komu możecie. Weźcie koleżankę, kolegę, przyjdźcie z całą rodziną. Pokażmy, że nie podoba nam się polityka firmy Max-Film, która zamyka kina z duszą, lub przekształca je w multipleksy.

Chęć uczestnictwa wyrazić możecie pod tym linkiem: Pikieta przeciwko zamknięciu warszawskiego kina Luna oraz polityce Max-Filmu

Do zobaczenia 5 września!

Michał Szczerba

senior bloger NiezleKino.pl

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)