Przyjdź na pikietę przeciwko zamknięciu warszawskiego kina Luna oraz polityce Max‑Filmu

miszka1

29.08.2008 15:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Od słów do czynów, jak to się zwykło mawiać. Myślę że sprawa zamknięcia warszawskiego kina Luna jest wam znana, nie raz już pisaliśmy o niej na naszym blogu. Zdecydowaliśmy się rozpętać sporą burzę wokół tego wydarzenia. I nie chodzi już o samą Lunę, lecz o coś więcej. Nie pozwolimy na zamykanie starych kin. Nie podoba nam się polityka firmy Max-Film, która w bystrych oczach prawdziwego warszawiaka wyrobiła już sobie opinię, bardzo złą opinię. Kino Skarpa zostało wyburzone, a w miejscu Relaksu straszy zamknięty wciąż supermarket. "Nove" w nazwie kina Praha jakoś nie chce się inaczej wytłumaczyć niż "multipleksowe", "grzeczne", "mainstreamowe". Jak więc uwierzyć mamy w szczere intencje marszałka Struzika, któremu podlega Max-Film? Intencją Instytucji Filmowej MAX-FILM jest stworzenie w siedzibie Kina LUNA Centrum Kultury Niezależnej i Edukacji Artystycznej skupiającego środowiska: filmowe, teatralne, plastyczne, muzyczne oraz literackie. Naszym nadrzędnym celem jest m.in. utrzymanie dotychczasowej aktywności festiwalowej Kina LUNA i kontynuacja współpracy z animatorami kultury.

Niestety tak to w życiu bywa, że nieobecni nie mają racji i 5 października, kiedy to zapowiedziane zostało zamknięcie kina Luna, to wyjątkowe miejsce może już na zawsze odejść w niepamięć. Skąd bowiem instytucja o tak złej opinii może wiedzieć czym jest dla nas Luna, i to nie jako budynek kina, lecz coś, co mamy głęboko w sercu... Nie ufam im i nie wierzę. Jakoś nie potrafię.

Zapraszam więc wszystkich zainteresowanych losem Luny do uczestnictwa w pikiecie przed kinem, która odbędzie się 5 września (piątek) o godz. 17. Przyprowadźcie swoich znajomych i tłumnie zgromadźmy się aby protestować. Też mamy coś do powiedzenia. Zróbcie transparenty, bądźmy widoczni! Jednocześnie informuję, że jestem w stałym kontakcie z przedstawicielami mediów (relację z pikiety przeprowadzi m.in. stacja TVN), które są żywo zainteresowane naszą sprawą. Sprawą wszystkich warszawiaków. Przekażcie tę wiadomość komu możecie. Weźcie koleżankę, kolegę, przyjdźcie z całą rodziną. Pokażmy, że nie podoba nam się polityka firmy Max-Film, która zamyka kina z duszą, lub przekształca je w multipleksy.

Chęć uczestnictwa wyrazić możecie pod tym linkiem: Pikieta przeciwko zamknięciu warszawskiego kina Luna oraz polityce Max-Filmu

Do zobaczenia 5 września!

Michał Szczerba

senior bloger NiezleKino.pl

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)