Przyłbica medyczna. Dentysta radzi, jak zrobić ją samemu

Przyłbica medyczna. Dentysta radzi, jak zrobić ją samemu

Przyłbica medyczna. Dentysta radzi, jak wykonać ją w domu
Przyłbica medyczna. Dentysta radzi, jak wykonać ją w domu
Źródło zdjęć: © Facebook/Adam Boczoń
Michał Skorupka
01.04.2020 13:05

Przyłbica medyczna przyda się każdemu, kto może mieć kontakt z osobą zarażoną koronawirusem. Niestety, profesjonalny sprzęt medyczny nie należy do tanich. Z pomocą przychodzi stomatolog, który radzi, jak zrobić ją samemu. Koszt produkcji to zaledwie 50 groszy.

Przyłbica medyczna to niezwykle skuteczny środek ochronny przed wirusami przenoszonymi drogą kropelkową. W dobie pandemii koronawirusa sprzęt niezwykle przyda się lekarzom i pielęgniarkom, którzy mają kontakt z zarażonymi pacjentami. Niestety, nie wszystkie szpitale dysponują odpowiednią ilość przyłbic ochronnych, a profesjonalne akcesorium medyczne nie należy do najtańszych.

Z pomocą postanowił przyjść Adam Boczoń - stomatolog z Białegostoku, który udowadnia, że prostą i skuteczną przyłbicę można wykonać własnoręcznie w domu. Na swoim profilu na Facebooku przedstawił zdjęcia wraz z instrukcją i zaapelował do Polaków, aby wolny czas wykorzystali na produkcję sprzętu medycznego i rozdawanie go najbardziej potrzebującym.

  • Zrób sobie, rodzinie, swoim współpracownikom. Daj lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom i obsłudze szpitala. Rozdaj kasjerkom w sklepie i paniom na poczcie - pisze na swoim Facebooku.

Jak zrobić przyłbicę medyczną?

Adam Boczoń punkt po punkcie wyjaśnia, jak samemu skonstruować przyłbicą ochronną. Według stomatologa sprzętu medycznego nie da się zrobić taniej i prościej. Oto, czego nam potrzeba:

  • folia do bindowania A4 200 mikronów
  • guma odzieżowa 1-2 cm (szerokość)
  • taśma klejąca jakakolwiek
  • nożyce, ewentualnie gilotyna
  • dziurkacz biurowy

Pan Adam radzi, że praca nad przyłbicą będzie o wiele przyjemniejsza w towarzystwie dobrej muzyki, kieliszka wina lub sojowego latte. Zachęca również do zaangażowania do pracy dzieci i sąsiadów, a także znajomych, łącząc się przez internet.

Zdaniem twórcy oryginalnego pomysłu koszt wyprodukowania jednej przyłbicy to zaledwie 50 groszy. Dentysta twierdzi, że w godzinę można ich wykonać od 10 do 20.

Chcesz śledzić na bieżąco rozwój koronawirusa w Polsce? Sprawdź dedykowaną temu aplikację internetową.

Więcej na temat koronawirusa dowiesz się zapisując na nasz specjalny newsletter.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)