Przyszłość AGD. Projekty finalistów Electrolux Design Lab 2012

Jak za kilka lat będą wyglądały kuchenne sprzęty? Finaliści Electrolux Design Lab 2012 spróbowali odpowiedzieć na to pytanie, prezentując inteligentne talerze, łyżki oceniające smak potrawy czy nowe sposoby przechowywania żywności. Może niektóre z nich zobaczymy kiedyś w naszych kuchniach?

Projekt z finału Electrolux Design Lab 2012 (Fot. Yanko Design)
Projekt z finału Electrolux Design Lab 2012 (Fot. Yanko Design)
Łukasz Michalik

20.09.2012 | aktual.: 14.01.2022 09:17

Jak za kilka lat będą wyglądały kuchenne sprzęty? Finaliści Electrolux Design Lab 2012 spróbowali odpowiedzieć na to pytanie, prezentując inteligentne talerze, łyżki oceniające smak potrawy czy nowe sposoby przechowywania żywności. Może niektóre z nich zobaczymy kiedyś w naszych kuchniach?

Memory

Miniaturowy ekspres do kawy to osobisty barista. Urządzenie dzięki skanerowi dłoni rozpoznaje użytkowników, a zapamiętane przez ekspres ustawienia pozwalają w prosty sposób zaserwować każdemu jego ulubioną kawę.

SmartPlate  ma samodzielnie sprawdzać rodzaj i skład potraw a następnie łączyć się bezprzewodowo ze smartfonem. Po co? Sednem tego kuchennego gadżetu ma być odgrywanie dźwięków, idealnie komponujących się z posiłkiem.

Tastee

Pamiętacie Charlesa Duchemina z filmu „Skrzydełko czy nóżka”? Niestety, równie bezbłędny zmysł smaku nie jest normą. Co jednak robić, gdy chcemy przygotować perfekcyjna potrawę? Z pomocą przyjdzie Tastee - rodzaj elektronicznej łyżki, która sprawdzi smak potrawy i podpowie, czego należy dodać, by zbliżyć się do kulinarnego ideału.

Mo'Sphere

Urządzenie, wyglądające jak niewielkie akwarium ma być idealnym rozwiązaniem dla wielbicieli kuchni molekularnej, umożliwiając przeprowadzanie potrzebnych reakcji chemicznych.

Impress

Impress ma być ścienną lodówką, której zawartość nie będzie ukryta przed wzrokiem domowników. Zgodnie z założeniami pomysłodawcy, takie rozwiązanie ma być energooszczędne - chłodzony będzie jedynie pojemnik z żywnością, a nie całe wnętrze lodówki, a brak drzwi rekompensowany będzie przez ruchome, wciskane do wnętrza urządzenia, sześcienne moduły.

Treat

Kolejnym konceptem lodówki jest Treat. Urządzenie wyglądające jak metalowe drzewo ma przechowywać żywność w chłodzonych, przezroczystych naczyniach. Gdy jedzenie zepsuje się lub minie termin przydatności do spożycia, pojemnik wraz z zawartością ma spadać, niczym dojrzały owoc z drzewa.

Easy Stir

Urządzenie ma służyć do automatycznego mieszania potraw, a konstrukcja mieszadeł pozwoli na dopasowanie ich do garnka o dowolnej średnicy.

Spummy

Spummy to urządzenie do wytwarzania piany o dowolnym smaku. Poza ciekawą funkcją, ma oferować obsługę za pomocą menu, wyświetlanego na blacie stołu.

Aeroball

Smart Plate

Lewitujące w powietrzy kulki to pomysł, zdecydowanie wykraczający poza możliwości współczesnej technologii. W praktyce ma to być rodzaj odświeżacza i filtru powietrza, na dodatek świecący w nocy.

ICE

Choć urządzenie wygląda jak zawieszona nad blatem lampa, w razie potrzeby zmieni się w wirtualnego szefa kuchni. Skanując przestrzeń wokół siebie będzie w stanie określić, jakimi składnikami i półproduktami dysponujemy, a następnie zaproponować potrawę, którą można przygotować z dostępnych składników.

Źródło: DviceYanko Design

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.