Przyszłość LCD według Samsunga [wideo]

Kilka dni temu w Sieci pojawił się krótki film pokazujący nowy wynalazek Samsunga. Na reklamówce widać przezroczysty, giętki ekran OLED w pełnej interakcji z otoczeniem. Jeśli tak mają wyglądać przyszłe tablety, to zdecydowanie jest na co czekać.

Koncepcyjny ekran Samsunga
Koncepcyjny ekran Samsunga
Marcin Honkisz

07.12.2011 21:06

Kilka dni temu w Sieci pojawił się krótki film pokazujący nowy wynalazek Samsunga. Na reklamówce widać przezroczysty, giętki ekran OLED w pełnej interakcji z otoczeniem. Jeśli tak mają wyglądać przyszłe tablety, to zdecydowanie jest na co czekać.

Przedstawione urządzenie jest samym ekranem, więc oczywiste jest, że produkowane seryjnie urządzenie raczej nie będzie tak wyglądało. Na filmie przede wszystkim widać niesamowitą szybkość działania wyświetlacza. Większe wrażenie jednak robi pełna integracja z obserwowanym otoczeniem. To tak zwana rzeczywistość rozszerzona (AR). W skrócie technologia ta, wykorzystując kamery, precyzyjną geolokację i obsługę gestami, pozwoli urządzeniu na bieżąco śledzić otoczenie. Otwiera to właściwie nieograniczoną liczbę zastosowań. Na spocie Samsung pokazał choćby tłumaczenie rozmowy w czasie rzeczywistym, skanowanie towarów wraz z wizualizacją w 3D czy czytanie informacji o obiektach widzianych w pobliżu.

Amazing Screen Technology : Samsung Flexible AMOLED

Samsung w ostatnim czasie bardzo lubi prezentować efektowne przezroczyste ekrany dotykowe. Kilka miesięcy temu przedstawił prototyp monitora oraz dużego ekranu telewizyjnego. Jest oczywiste, że firma eksperymentuje w tej materii na bardzo szeroką skalę. Wiadomo również, że podobne badania prowadzi jeszcze Nokia.

Produktom tego typu jeszcze daleko do debiutu rynkowego. Nie wiadomo, ile rozwiązań i w jakiej jakości pozostanie w produkcji seryjnej. Niemniej jednak warto pomarzyć, bo prędzej czy później doczekamy się takich komputerów jak ten z filmu.

Źródło: HD Opinie

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.