Puppy Cube - interfejs dotykowy w nowym wydaniu. Wyświetl go na dowolnej powierzchni

Puppy Cube - interfejs dotykowy w nowym wydaniu. Wyświetl go na dowolnej powierzchni
Łukasz Michalik

09.01.2019 01:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Interfejs dotykowy wprowadził rewolucję do naszej komunikacji z maszynami. Niestety, ma jeden, kluczowy problem – jego elementy możemy zazwyczaj wyświetlać jedynie na specjalnie przeznaczonych do tego ekranach. Urządzenie o nazwie zrywa z tymi ograniczeniami – pozwala stworzyć działający interfejs na dowolnej powierzchni.

W latach 90. wyjątkowo futurystycznym pomysłem wydawała się laserowa klawiatura, wyświetlana na blacie biurka. Również i dzisiaj bez problemu kupimy podobne urządzenia, które – jak choćby klawiatura Magic Cube – kosztują po kilkaset złotych. Niestety, klawiatury tego typu mają sporo wad, do których należą m.in. brak możliwości bezwzrokowego pisania czy dyskomfort przy dłuższym korzystaniu.

Puppy Cube
Puppy Cube

Wygląda jednak na to, że idea, reprezentowana przez Magic Cube, została niedawno twórczo rozwinięta przez markę Puppy Robotics (a jeszcze wcześniej – w podobny sposób – przez Sony i urządzenie Xperia Touch). Chiński startup zaprezentował bowiem mobilny projektor Puppy Cube, pozwalający zmienić wyświetlany na płaskiej powierzchni obraz w ekran dotykowy.

W praktyce działa to tak, jakby na stole czy biurku pojawiał się nagle spory ekran, który nie tylko wyświetla treści, ale rozpoznaje, w którym miejscu go dotknęliśmy, obsługując przy okazji 10-punktowy multitouch.

How is this possible? How to turn any surface into a touchscreen | puppy cube

Co istotne, urządzenie jest mobilne i niezależne – w obudowie znajdziemy bowiem akumulator o pojemności 5000 mAh, wystarczający na 150 minut pracy, gniazda HDMI i USB, moduły łączności bezprzewodowej i projektor zapewniający obsługę obrazu o rozdzielczości 720p. pewne zastrzeżenia może budzić tylko niewielka jasność – 300 ANSI lumenów w jaśniejszym otoczeniu może wypaść nieco zbyt blado.

Niezależnie od tego sam pomysł takiego rządzenia wydaje się ciekawy. Kupując je otrzymujemy bowiem zarówno klasyczny, mobilny projektor, dzięki któremu np. wyświetlimy sobie film w plenerze, ale także rodzaj pełnoprawnego, wyświetlanego na dowolnej powierzchni tabletu. Oferowany w przedsprzedaży na Indiegogo projektor kosztuje od 700 dol. (ok. 2700 zł).

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)