Puzonomiotacz powraca - robi jeszcze większe wrażenie! [wideo]

Jaki jest sens przerabiania instrumentu dętego na miotacz ognia? Oczywiście nie ma żadnego, poza tym że granie i strzelanie kulami ognia prawie jednocześnie wygląda po prostu rewelacyjnie.

Puzonomiotacz powraca - robi jeszcze większe wrażenie! [wideo]
Grzegorz Nowak

06.06.2011 | aktual.: 11.03.2022 11:32

Jaki jest sens przerabiania instrumentu dętego na miotacz ognia? Oczywiście nie ma żadnego, poza tym że granie i strzelanie kulami ognia prawie jednocześnie wygląda po prostu rewelacyjnie.

Pewnie niektórzy z Was pamiętają puzonomiotacz, o którym swego czasu pisał Marcin. Tamta konstrukcja była ciekawa i oryginalna, jednak znaleźli się chętni, żeby pokazać, jak naprawdę powinien wyglądać miotacz ognia połączony z puzonem.

Twórcy tego gorącego instrumentu przyznali, że inspiracją dla nich były filmiki z podobnymi konstrukcjami, które można znaleźć na YouTube. Doszli jednak do wniosku, że potrafiliby to zrobić lepiej. Przystąpili do dzieła. Efektem jest puzonomiotacz, który - w przeciwieństwie do poprzedniego przykładu - nie można używany w domu. Strumień ognia wystrzeliwany z miotacza sięga nawet 6 metrów i robi spore wrażenie. Niestety, jednoczesne granie na instrumencie i strzelanie ogniem jest utrudnione z powodu sporego odrzutu, jaki ma ta niecodzienna broń.

Poniżej możecie obejrzeć filmik, który konstruktorzy opublikowali na YouTube.

FRANKENHORN Flamethrower Trombone (aka Scott 's Flamebone)

Źródło: gizmodo.com

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.