QLED czy Super UHD? Który telewizor będzie lepszy?

QLED Samsunga kontra Super UHD LG. Koreańczyk przeciwko Koreańczykowi. Jeśli zastanawiacie się teraz nad wyborem telewizora z wyższej półki, to jednym z wyborów są te dwa modele. Który jest lepszy? Sprawdziliśmy.

Joanna Sosnowska

Przetestowaliśmy modele LG 65SJ850V i Samsung QLED QE65Q7CAM Curved. Oba mają przekątną 65", oba wyświetlają obraz w 4K, oba mają rozdzielczość 3840 x 2160 pikseli.

Czym więc się różnią? Oczywiście obrazem (choć tu można zmieniać ustawienia według własnych upodobań). Różnią się też wbudowanymi głośnikami, a z punktu widzenia konsumenta - przede wszystkim ceną. Jeśli jednak wierzyć producentom, największą różnicę, a zarazem unikalną cechę każdego z telewizorów ma stanowić technologia, w jakiej wykonano ekran.

Postawmy sprawę jasno: w tej klasie sprzętu nie ma mowy o złym obrazie. Nie ma również mowy o ewidentnych niedociągnięciach. To ten poziom, gdzie o przewadze decydują drobne - na pozór - detale i opracowane gigantycznym kosztem i sporym nakładem czasu, autorskie technologie.

Nic zatem dziwnego, że Samsung konsekwentnie promuje Quantum Dot. Czy kwantowa kropka rzeczywiście daje przewagę nad rozwiązaniami konkurencji? Konfrontujemy ją z opracowaną przez LG technologią Nano Cell i sprawdzamy, czy podkreślane przez marketingowców różnice rzeczywiście mają przełożenie na wrażenia z oglądania.

Rzucamy również okiem - a raczej uchem - na kolejny, mocny atut, tym razem w wydaniu LG, które podkreśla oferowaną w swoim sprzęcie jakość dźwięku. Współpraca z ekspertami od nagłośnienia, cenioną wśród wielbicieli dobrego brzmienia firmą harman/kardon wiele obiecuje. Jak twórcy telewizora poradzili sobie ze spełnieniem rozbudzonych oczekiwań?

Samsung QLED QE65Q7CAM Curved kosztuje 12999 zł, a LG LED 65SJ850V w sklepach można kupić za 11299 zł.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (4)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.