Qtravel - nowa wyszukiwarka ofert turystycznych

Qtravel - nowa wyszukiwarka ofert turystycznych31.05.2010 12:45
Qtravel - nowa wyszukiwarka ofert turystycznych
Wojciech Usarzewicz

Zbliża się czas urlopów, niektórzy z nas zaczynają więc powoli myśleć o urlopach. A dobry urlop to zaplanowany urlop, by więc nie wpakować się wproblematyczną kwestię tanich organizatorów i następnie trafić do wieczornych wiadomości, dobrze jest wyszukać jak najlepszą ofertę. Z pomocą przychodzą nam wyszukiwarki ofert turystycznych, a jedną z nich jest nowy serwis Qtravel.pl.

Zbliża się czas urlopów, niektórzy z nas zaczynają więc powoli myśleć o urlopach. A dobry urlop to zaplanowany urlop, by więc nie wpakować się wproblematyczną kwestię tanich organizatorów i następnie trafić do wieczornych wiadomości, dobrze jest wyszukać jak najlepszą ofertę. Z pomocą przychodzą nam wyszukiwarki ofert turystycznych, a jedną z nich jest nowy serwis Qtravel.pl.

Qtravel to pełno-kontekstowa wyszukiwarka ofert turystycznych, która niedawno pojawiła się w Polskiej sieci. "Pełnokontekstowa" oznacza, że przeszukuje nie tylko dane tyczące się kraju wyjazdu, dacie czy innych określonych z góry parametrach, ale również po opisach wszystkich innych wycieczek dostarczanych przez organizatorów. Twórcy zachwalają swoje dzieło jakowyszukiwarkę prostą w obsłudze - a jak to wygląda w praktyce?

Wchodzę na stronę wyszukiwarki. Pierwsze wrażenie - "eee?" - okienko do wyszukiwania jest, ale co tam robi ten tekst "Egipt Hurghada lipiec 2010 basen hotel przy plaży"? Dodatkowo, opisy super promocji poniżej wyglądają jak tania reklama kontekstowa, psująca dobre wrażenie. Z początku czuję się więc lekko zagubiony, choć jestem weteranem wyszukiwarek.

Przykładowe wyszukiwanie
Przykładowe wyszukiwanie

Decyduję się wypróbować przykładowe zapytanie. Po prawej widoczne są filtry, po lewej wyniki wyszukiwania. Widoczne opisy wycieczek są chaotyczne, jednak po ich kliknięciu wcale nie jest lepiej - wręcz przeciwnie. Mogę zobaczyć terminy, ceny, nazwę hotelu, informację o dojeździe czynazwę organizatora. Lecz coś jednak mi nie gra, dlaczego ta egipska wycieczka prowadzi do Paryża i zamiast w burżuazyjnym hotelu ląduję w jakiejś dziurze, do której muszę sam dolecieć? Okazuje się, że pierwszy wynik wyszukiwania prowadzi nie tam, gdzie trzeba. Oj, kolejny minus na koncie twórców - błąd zdecydowanie do poprawy.

Wracam więc na główną i klikam na drugą wycieczkę. Tutaj jest już lepiej, widzę zdjęcia, długi i konkretny opis. Podoba mi się, decydując się na rezerwację przenosi mnie do formularza, po którego wypełnieniu zapewne zadzwoni do mnie miła pani w celu potwierdzenia rezerwacji. Tego jednak nie potwierdzę, szef bowiem nie ufunduje mi wycieczki do Egiptu za trzy kawałki.

Ponownie kieruję się na stronę główną i zerkam na filtry wyszukiwania. Chciałbym znaleźć wycieczkę, która wyrusza z Wrocławia i pozwoli mi wypocząć w sierpniu. Wszystko pięknie jest filtrowane, wyniki wciąż się wyświetlają i nawet się zgadzają. Oferty można nawet wygodnie sortować według dat, cen i tym podobnych. Ogólnie całość podoba mi się, jednakże to dopiero wyszukiwanie przykładowe.

Wszędzie dobrze, ale u siebie najlepiej. Niestety, okazuje się, że w Polsce nie urządza się wycieczek. Qtravel jednak nie informuje, czy przeszukuje oferty wycieczek nad Bałtyk, do Zakopanego czy gdziekolwiek indziej na terenie Polski, przez co nie wiem czy jest to błąd, czy po prostu brak informacji w bazie danych.

Próbuję jednak dalej. Zawsze chciałem odwiedzić piramidy w Meksyku i jak się okazuje, za ponad dwa kawałki w dolarach mogę się tam faktycznie wybrać - wyszukiwarka więc faktycznie działa jeśli chodzi o zagranicę. Potwierdzają to moje kolejne wyszukiwania różnych zakątków świata.

Podsumowując - Qtravel nie jest wolna od błędów, do tego do interfejsu trzeba się przyzwyczaić. Osoba zaznajomiona z internetem poświęci na to kilka minut, inne osoby mogą się nieco dłużej pomęczyć. Brakuje również informacji na temat zakresu wycieczek, jakie możnaprzeszukiwać (przykład z Polską). Gdy jednak już coś uda się wyszukać a jednak dużo tego jest, dostajemy przyjemne narzędzie, dzięki któremu znajdziemy wymarzoną wycieczkę oraz dokonamy jej rezerwacji.

Twórcom proponuję przysiąść wieczorkiem i poprawić kilka błędów, a planującym urlop zacząć z Qtravel korzystać - bowiem mimo wszystko jest to kawał dobrej wyszukiwarki.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)