Radio w samochodzie. Na które modele warto zwrócić uwagę?

Radio w samochodzie. Na które modele warto zwrócić uwagę?

Dobre radio samochodowe nie musi kosztować fortuny - jakościowy sprzęt kupisz za mniej niż 350 zł
Dobre radio samochodowe nie musi kosztować fortuny - jakościowy sprzęt kupisz za mniej niż 350 zł
Źródło zdjęć: © pixabay.com
Sylwia Ścibak
26.01.2018 10:22, aktualizacja: 01.02.2018 12:43

Obecnie nie wyobrażamy sobie jazdy samochodem bez muzyki i dlatego rynek oferuje nam coraz więcej modeli z wieloma przydatnymi funkcjami. Oto przegląd niedrogich i funkcjonalnych odtwarzaczy samochodowych.

Radio samochodowe Pioneer DEH-1900UB

Radio samochodowe marki Pioneer zawiera funkcję odtwarzania losowego oraz filtr górnoprzepustowy i dolnoprzepustowy
Radio samochodowe marki Pioneer zawiera funkcję odtwarzania losowego oraz filtr górnoprzepustowy i dolnoprzepustowy© pioneercar.eu

Pierwszą propozycją radia samochodowego do 350 zł jest model Pioneer DEH-1900UB. To elegancki sprzęt w kolorze czerwono-czarnym, wyposażony w odtwarzacz CD, radio oraz wejście USB, dzięki któremu można podłączyć do niego np. pendrive'a i odtwarzać pliki w formatach: MP3, WAV, WMA i FLAC.

Co więcej, radio samochodowe Pioneer DEH-1900UB posiada funkcję odtwarzania losowego, korektor graficzny, regulację jasności, filtr górnoprzepustowy, a także filtr dolnoprzepustowy. Dodatkowo wyświetla informacje tekstowe MP3.

Radio samochodowe Sony CDX-G1200U

Radio samochodowe marki Sony jest kompatybilne z Androidem
Radio samochodowe marki Sony jest kompatybilne z Androidem© sony.pl

Innym modelem radia samochodowego do 350 zł jest Sony CDX-G1200U. Dostępne jest w kolorze czerwono-czarnym. Posiada odtwarzacz CD oraz radio z systemem RDS typu FM, AM MW, AM i LW. Dodatkowo zostało wyposażone w filtr górnoprzepustowy, filtr dolnoprzepustowy oraz tryb JUMP.

Radio samochodowe Sony posiada jedno złącze USB, więc może odtwarzać muzykę cyfrową z przenośnego sprzętu w formatach: MP3, WMA, FLAC. Dodatkowo jego złącze jest zgodne z protokołem Android Open Accessory 2.0, więc może bez problemu odtwarzać muzykę ze smartfonów z systemem Android.

Radio samochodowe JVC KD-R472

Radio samochodowe marki JVC dostępne jest w kolorze niebiesko-czarnym
Radio samochodowe marki JVC dostępne jest w kolorze niebiesko-czarnym© uk.jvc.com

Następną propozycją radia samochodowego jest model KD-R472 marki JVC. Dostępny jest na rynku w kolorze niebiesko-czarnym. Wyposażony został w odtwarzacz CD oraz radio FM i AM. Co więcej, to radio samochodowe od JVC posiada złącze USB 2.0, dzięki któremu można do niego podłączyć urządzenie przenośne. Zostało ono także wzbogacone o wyjście dla subwoofera. Dodatkowo radio samochodowe JVC posiada funkcję odtwarzania losowego oraz kontrolę iPod/iPhone.

Ten model radia samochodowego obsługuje formaty plików: MP3, WAV, WMA oraz FLAC.

Radio samochodowe Pioneer DEH-X2900UI

Radio samochodowe marki Pioneer można synchronizować z urządzeniami przenośnymi
Radio samochodowe marki Pioneer można synchronizować z urządzeniami przenośnymi© pioneercar.eu

Ciekawą propozycją radia samochodowego jest kolejny model marki Pioneer - DEH-X2900UI. Ten również został wyposażony w odtwarzacz CD, radio z systemem RDS oraz jedno złącze USB. Poza tym urządzenie posiada wejście Aux i przydatną przeglądarkę plików muzycznych. Odnośnie plików - Pioneer DEH-X2900UI odtwarza muzykę w trzech formatach: WAV, WMA oraz AAC.

Dodatkowo ten model radia samochodowego cieszy szeregiem przydatnych funkcji, np. jest kompatybilny z iPod'ami i iPhone'ami oraz urządzeniami z Androidem; umożliwia także współpracę ze Spotify.

Radio samochodowe Blaupunkt Manchester 110

Radio samochodowe marki Blaupunkt posiada czytnik kart pamięci SD
Radio samochodowe marki Blaupunkt posiada czytnik kart pamięci SD© blaupunktsklep.pl

Ostatnią propozycją radia samochodowego do 350 zł jest urządzenie Blaupunkt Manchester 110. Ten model został wyposażony odtwarzacz CD oraz złącze USB (z przodu), które pozwala słuchać nagrań w formatach MP3 i WMA. Sprzęt posiada również radio FM i AM oraz czytnik kart SD. Jego moc wyjściowa wynosi 4 x 50 W. Panel radia jest podświetlany na czerwono i w każdej chwili można go zdemontować.

Blaupunkt Manchester 110 cechuje się także filtrem loudness (kontur), regulacją tonów wysokich i niskich oraz korektorem dźwięków. Co więcej, to radio samochodowe może "zapamiętać" do 30 stacji.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)