Railgun domowej roboty [wideo]

Coilgun
Coilgun
Szymon Adamus

23.09.2010 08:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pamiętacie Railguna z Quake'a 2? To dopiero była zabójcza zabawka! Pewien zapaleniec majsterkowania zrobił podobny karabin magnetyczny w garażu.

Pamiętacie Railguna z Quake'a 2? To dopiero była zabójcza zabawka! Pewien zapaleniec majsterkowania zrobił podobny karabin magnetyczny w garażu.

No dobra, z tym podobieństwem to trochę przesadziłem, ale jeśli wierzyć filmikowi przygotowanemu przez autora, to nawet jeśli ten karabin magnetyczny nie jest tak zabójczy, jak jego wirtualna wersja ze świata Quake'a, to i tak działa.

Niezorientowanym Czytelnikom wyjaśniam, że widoczny na zdjęciach i filmie Coilgun to pistolet wystrzeliwujący pocisk z użyciem siły magnetycznej, a nie prochu. Rzućcie okiem na film (akcja zaczyna się gdzieś od 2:50).

Na prezentacji nie widać faktycznego wystrzału, więc równie dobrze może to być fake. Ale nawet jeśli, to i tak brawa dla autora za tak futurystyczny wygląd swojej armaty.

A na deser inne projekty z rzeczywistości i świata fikcji.

Działo magnetyczne testowane w 2008 roku przez marynarkę wojenną USA.

Quake II i zabójczy Railgun.

Obraz
© [źródło](http://grrr.pl/images//2010/09/QuakeizabójczyRailgun.jpg)

I mój ulubiony - wersja przenośna z filmu Egzekutor (Eraser) z Arnoldem. Rewelacyjny, chociaż mam wrażenie, że w rękach Arniego nawet patyk z nieoberwanymi listkami wyglądałby jak zabójcza broń ;)

Źródło: hackedgadgets

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także