RangePro X8 oficjalnie. Dron, który aspiruje do zawodu budowlańca

Dron do zadań specjalnych
Dron do zadań specjalnych
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Piotr Urbaniak

08.11.2019 13:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma TerraView zapowiedziała dron RangePro X8. Podczas gdy większość tego rodzaju sprzętów kojarzymy z fotografią, ten konkretny ma inną rolę: pomoże przy kontroli i konserwacji stanu budynków. I nie tylko.

RangePro X8 ma wymiary 460x265x150 mm, masę własną 4,4 kg i zapewnia naprawdę imponujące osiągi.

Może latać na wysokości do 5 tys. m n.p.m. z prędkością nawet 68,4 km/godz - podaje producent. Jednocześnie wbudowany akumulator (532,8 Wh) wystarcza ponoć na 70 min lotu, a podwójna ładowarka o mocy 400 W napełnia go w 2,5 godz.

Nie to jest jednak najistotniejsze. Cechę szczególną RangePro X8 stanowi zdolność do przenoszenia naprawdę ciężkich ładunków. Jak wynika ze specyfikacji, dron może bez problemu wystartować z bagażem o masie 3,2 kg. Tymczasem szczytowy udźwig to trzykrotność jego masy własnej.

Obraz
© Materiały prasowe

Wszystko za sprawą - jak twierdzi producent - wieloosiowego napędu, który jest autorską konstrukcją TerraView, jak również mocnej ramy z włókna węglowego.

Zdrowie na budowie!

A do czego ma służyć takie cacko? Zgodnie z kartą produktu, chociażby do montażu i inspekcji paneli fotowoltaicznych i innych elementów dachowych, badania stanu budynków czy asysty podczas przydomowych napraw.

Natomiast z opcjonalnym systemem wizyjnym Zenmuse Z30, wyposażonym w system stabilizacji, może przydać się także przy obrazowaniu terenu pod budowę albo planowaniu zagospodarowania przestrzennego.

Krótko mówiąc, RangePro X8 to dron budowlany w pełnym tego słowa znaczeniu.

Niestety, na ten moment nie znamy ani jego ceny, ani daty dostępności. Pewne jest jedno: patrząc na oferowane możliwości, tanio bez wątpienia nie będzie.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)